Serbijas izlases basketbolists Simaničs traumas dēļ zaudē nieri

© Scanpix

Serbijas basketbola izlases uzbrucējs Boriša Simaničs gūtās traumas komplikāciju dēļ Pasaules kausa izcīņas finālsacensībās zaudējis nieri.

25 gadus vecais basketbolists savainojumu guva 2023.gada Pasaules kausa izcīņas otrā etapa spēlē pret Dienvidsudānu, kurā serbi uzvarēja ar 112:79 un garantēja sev vietu ceturtdaļfinālā. Vienā no spēles epizodēm Simaničs ar elkoni saņēma sitienu pa sānu.

Pirmā operācija Simaničam tika veikta naktī uz 31.augustu, un, ārstiem uzraugot atlabšanu, tika pieņemts lēmums 3.septembrī veikt vēl vienu operāciju, kurā viņam tika izņemta viena niere.

Simaničs šobrīd atrodas slimnīcā Manilā, bet viņa atveseļošanās periods pašlaik nav zināms.

Pēc sākotnējām aplēsēm spāņu vienības "Zaragoza" spēlētājs laukumā nevarēs doties vairākus mēnešus.

Serbijas un Latvijas izlašu ceļi finālturnīrā var krustoties tikai pēdējā sacensību dienā, kad tiks sadalītas vietas pirmajā astoņniekā.