Federeram 50. uzvara "Australian Open" kortos

Noslēgušās visas Austrālijas atklātā tenisa čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra 3. kārtas spēles. Vienā no tām savu 50. uzvaru šajā turnīrā izcīnīja ATP ranga līderis un trīskārtējais šo sacensību čempions Rodžers Federers, ar 6:3, 6:4, 6:4 apspēlējot spāni Albertu Montanjesu. nākamais Federera pretinieks būs mājinieks Leitons Hjūits.

Rodžers Federers Melburnā ir triumfējis 2004., 2006. un 2007. gadā, bet šogad noteikti vēlas pievienot ceturto panākumu. Trešās kārtas spēlē gūtā uzvara pār spāni Albertu Montanjesu šveicietim bija jubilejas – 50. šajā turnīrā. uzvaru skaita ziņā Austrālijā Federers nu atpaliek tikai no zviedra Stefana Edberga, kurš Melburnā ticis pie 56 panākumiem. Nav gan šaubu, ka Federers labos arī šo rekordu. arī Vimbldonā un „US Open” Federers jau guvis vairāk par 50 uzvarām (abos pa 51). „Esmu priecīgs, ka izdevās izglābties pirmajā kārtā pret Andrejevu, bet abi nākamie mači nav prasījuši pārāk daudz spēku. Jaunnedēļ varēšu būt svaigs arī pret spēcīgākiem pretiniekiem”, pēc uzvaras sacīja ranga līderis. Viņa pretinieks nākamajā kārtā būs austrālietis Leitons Hjūits, kurš šodien pilnu maču nemaz neaizvadīja. Viņa cīņa pret Kipras sportistu Markosu Bagdati tika gaidīta ar lielu interesi, taču no tās čiks vien iznāca. otrā seta vidū pie rezultāta 0:6, 2:4 Bagdatis nolēma nemocīties un savainojuma dēļ izstājās.

Veselības problēmu dēļ vieglākas dienas saviem pretiniekiem deva arī vēl divi sportisti – krievs Mihails Južnijs vispār neizgāja uz maču pret poli Lukašu Kubotu, bet austrietis Štefans Kubeks nospēlēja tikai setu pret spāni Fernando Verdasko. Pārlieku nenomocījās gan arī viņu nākamie pretinieki – Kubots tiksies ar serbu Novaku Džokoviču, kurš Denisa Istjominam zaudēja vien četrus geimus, kamēr Verdasko sāncensis Nikolajs davidenko viegli pārbrauca pāri Ernesta Gulbja pāridarītājam Huanam Monako – 6:0, 6:3, 6:4. Tieši Davidenko un Verdasko spēle varētu būt saistošākā vīru turnīrā pirmdien. Visbeidzot pēdējo 4. kārtas pāri veidos francūzis Žo-Vilfrīds Tsonga un spānis Nikolass Almagro, kuri apspēlēja attiecīgi vācieti Tomiju Hāsu (četros setos) un kolumbieti Alehandro Falju (trijos).

Rīt pirmie četri 4. kārtas mači sola lielu intrigu. Redzēsim vai Rafaels Nadals un Endijs Marejs spēs tikt galā ar servju mašīnām Ivo Karloviču un Džonu Isneru, tāpat savstarpējo cīņu aizvadīs divi Ernesta Gulbja vienaudži Huans Martins Del Potro un Marins Čiličs, bet ceturtajā mačā tiksies amerikānis Endijs Rodiks un čīlietis Fernando Gonzaless.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.