Porziņģis uzstāda personīgo rekordu tālmetienos

© AP/Scanpix

Ņujorkas „Knicks” ceturto reizi šosezon NBA spēlē pieveica Bruklinas „Nets”, šonakt uzvarot ar 111:95. Kristaps Porziņģis guva 28 punktus un pirmoreiz NBA karjerā trāpīja sešus tālmetienus, bet Eness Kanters izcēlās ar sezonas otro 20+20 spēli.

Kristaps Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 30 minūtes, kurās pretinieku grozā sameta 28 punktus (1p. 4/4, 2p. 3/11, 3p. 6/8). Seši trāpīti tālmetieni Porziņģim vienā NBA spēlē ir pirmoreiz, pārspējot iepriekšējo personīgo rekordu ar pieciem trejačiem. Tāpat Porziņģis šonakt tika pie piecām atlēkušajām bumbām, bloķēja divus metienus un izdarīja divas rezultatīvas piespēles, kā arī pārtvēra vienu bumbu. Viņam arī viena piezīme un viena kļūda, kā arī +/- rādītājs plus astoņi.

Līdz ar šo maču Porziņģis ir panācis Andri Biedriņu NBA karjerā gūto punktu ziņā - abi šobrīd dala rezultatīvākā Latvijas spēlētāja NBA godu ar 3247 punktiem. Porziņģim šī skaita sasniegšanai gan vajadzēja krietni īsāku laiku.

Porziņģis spēle pirmajās četrās minūtēs paspēja trāpīt divus tālmetienus un vienu ļoti tālu pustālo metienu, kā arī izdarīt divas rezultatīvas piespēles. Pēc iespaidīgā sākuma piebremzēja gan Porziņģis, gan visa „Knicks” komanda, kas pirmajās četrās minūtēs bija izvirzījusies vadībā 15:13, bet pēc tam spēlēja krietni mazrezultatīvāk. Taču sekmīgi spēlē iesaistījās Maikls Bīzlijs, un pirmo ceturtdaļu „Knicks” pabeidza ar 30:22.

Otrās ceturtdaļas otrajā pusē Porziņģis atgriezās laukumā ar vēl diviem precīziem tālmetieniem, un „Nets”, kas maču aizvadīja bez sava rezultatīvākā sezonas spēlētāja Rondeja Holisa-Džefersona, pēdējās divās minūtēs pieredzēja pretinieku izrāvienu 7:0 un nokļuva pat 20 punktu iedzinējos (41:61).

Otrā puslaika sākumā „Knicks” panāca pat 25 punktu pārsvaru, lielā mērā dzēšot jautājumus par mača uzvarētāju. Bruklinai lielas grūtības sagādāja Enesa Kantera nosegšana, un viņš dominēja zem groziem, kamēr Porziņģis trešajā ceturtdaļā tika pie četriem punktiem.

Varēja likties, ka pēdējā ceturtdaļā „Knicks” sākumsastāva vīriem vairs nebūs vajadzības doties laukumā, taču „Nets” rezervisti Džalils Okafors un Niks Stausks parūpējas par nelielu izrāvienu, un Bruklina pietuvojās līdz 82:92. Porziņģis uz to atbildēja ar savu piekto un sesto tālmetienu mačā, kā arī izcēlās ar pāris blokiem. Iepriekšējo milzīgo pārsvaru gan neizdevās atjaunot, taču „Knicks” uzvara nopietni vairs netika apšaubīta, un Franks Nilikinā pēdējā minūtē vēl izcēlās ar efektīgu danku.

Uzvara ar 111:95 Ņujorkai bija ceturtā šosezon pret Bruklinu, un, ņemot vērā, ka šonakt bija abu komandu pēdējā savstarpējā spēle regulārajā sezonā, „Knicks” gada bilance pret „Nets” Ņujorkas derbijā ir ļoti pārliecinošā 4-0. Šajā panākumā īpaši jāizceļ arī Kantera sezonas otrā 20+20 spēle, turklāt viņš arī veica piecas rezultatīvas piespēles. Savukārt traumu guva rezervists Rons Beikers, kurš laukumā pavadīja tikai īsu brīdi un nākamajā spēlē nepiedalīsies.