PČ hokejā. Latvija - Koreja 5:0. Merzļikinam otrā sausā uzvara!

© scanpix.ee

Vēl trīs punktus turnīra tabulā ierakstījusi Latvijas izlase, kas ar 5:0 pieveica Dienvidkorejas izlasi. Divus vārtus guva komandas kapteinis Roberts Bukarts, savukārt visus pretinieku metienus atvairīja Elvis Merzļikins.

Lai arī Latvija un Koreja elites čempionātā ne reizi nav spēlējuši, tomēr abas komandas ir aizvadījušas vienu oficiālu savstarpējo spēli. Tas notika 1993. gada 18. martā Bledā Pasaules čempionāta C grupā ietvaros. Toreiz Latvijas izlase uzvarēja ar 27:0 un ar trīs gūtiem vārtiem izcēlās šā brīža izlases viens no treneriem Artis Ābols. Šī spēle Korejas izlases vēsturē ierakstīta kā lielākais zaudējums.

Korejas izlase būs 20. pretinieks pasaules čempionātu elites grupā. Visvairāk spēļu aizvadīts ar Zviedriju - 14. No Āzijas reģiona Koreja būs otrā pretiniece. Viena spēle aizvadīta arī ar Japānu (8:2).

Galvenie tiesneši: Marks Lemelins, Timotijs Maiers

Korejieši pirmo oficiālo spēli aizvadījusi 1979. gada 16. martā, kad ar 1:7 piekāpās Spānijas izlasei.

Iespaidīgākā uzvara Korejai izcīnīta 1987. gada 14. martā Pertā notiekošajā pasaules čempionātā C grupā, kad ar 44:0 tika sagrauta Hongkonga.

Korejā oficiāli reģistrēti 2675 hokejistu no kuriem 171 ir pieaugušais. Sieviešu ar hokeju šajā valstī nodarbojas vairāk - 319. Salīdzinājumam ar Latviju, tad pie mums ir reģistrēti 7145 hokejistu, no kuriem 5132 ir pieaugušie.

Koreja debijas čempionātu iesākusi ar divām sagrāvēm. Vispirms 1:8 pret Somiju, bet otrajā mačā vēl skarbākais 0:10 pret Kanādu. Latvijai pirmās divās spēlēs 3:2 (pagarinājumā) pret Norvēģiju un 1:8 pret Somiju.

1. trešdaļa

Pirmajās divās minūtēs pa korejiešu vārtiem ij metiens labs sanācis (Galviņš), ij labs solo reids līdz pat vārtiem (Jevpalovs). Sākums daudzsološs.

Nākamās trīs minūtes aizrit vienmuļi. Pa retam arī korejieši tiek līdz Merzļikina vārtiem, taču bez nopietnām pretenzijām uz vārrtu guvumu. Latvijas aktivitātes arī pierimušas.

Septītajā minūtē jau pirmais ļoti reālais vārtu gūšanas moments - jaunais nacionālais hokeja varonis Balcers šoreiz neprata izrīkoties ar ripu tā, kā pret norvēģiem.

8:27. Pārkāpums pret Indraši. Raudzīsimi, vai treniņos vairākums ir uzlabots.

Lielāko daļu vairākuma dzīvojāmies pa korejiešu zonu, bija padaudz metienu, viens pats Cibuļskis pat trīsreiz uzmeta, bet paša galvenā nebija.

11:46. Gints Meija vienatnē nokārto vārtu guvumu - 1:0. Skaists metiens vārtu augšējā stūrī. Rezultatīva piespēle Kristianam Rubīnam.

12:10. Vēl viens vairākums Latvijai.

Krietni šķidrāks vairākums par iepriekšējo.

Nospēlētas 15 minūtes un Elvis Merzļikins visu laukumā notiekošo var vērot kā skatītājs. Pie viņa vārtiem nekā ievērojama nenotiek. Kaut kādi divi metieni ir saskaitīti, taču tie nebija nopietni.

Pēc minūtes tomēr Merzļikinam tomēr vajadzēja iesprigt un noķert augšējā stūrī mesto ripu. No malas izskatījās viegli.

Vēl pēc minūtes pašā vārtu priekšā nomuļļājas Cibuļskis. Kemēr meklēja brīvo vārtu stūri, tikām arī ripu pazuadēja... Un uzreiz korejiešu atbildes trieciens ar diviem ļoti bīstamiem momentiem. Vienā Merzļikins izglāba komandu no droša vārtu zaudējuma.

18:45. Balcers nokārto otro vārtu guvumu. Slaidi apslidoja vārtus, iznira uz vārtu priekšu un piespēle vientuļajam Ķēniņam, kurš tukšiem vārtiem nemēdz mest garām. Piespēle arī Ābolam.

19:15. Varēja mierīgi pabeigt trešdaļu, taču Cibuļskis pamanās nopelnīt 2 minūtes.

2. trešdaļa

Mazākums izturēts. Viens nopietns metiens korejiešiem bija un tas arī viss.

Trešajā minūtē Merzļikinam jāglābj izgājienu 1:1. Izglāba, bet kāpēc korejietis tik tālu vispār tika?

23:11. Vairākums Latvijai. Cerams, ka Meijas savainojums nav nopietns.

Laukumu pamet arī Džeriņš, taču pretinieks par grūšanu ar nūju mugurā netiek noraidīts... Mazliet dīvaini.

Vairākums atkal tāds nekāds. Ar vienu puslīdz nopietnu metienu (Galviņš).

Meija ir atgriezies laukumā, tātad, savainojuma nav, bet Džeriņš gan vēl nav atgriezies.

25:41. Abpusējs noraidījums. Mums sēž Rihards Bukarts. Formulējums - simulācija!

28:22. Karsuma vārdā nosauktais vārtu guvums. Pat neskatoties uz to, ka pret viņu tika izdarīts pārkāpums (klupināšana), Mārtiņš paspēja ij piecelties, ij ripu atgūt, ij Robertam Bukartam atdot piespēli. Tālākais jau bija tehnikas jautājums - 3:0. Rezultatīvas piespēles Karsumam un Sotniekam.

Spēle sāk atgādināt kaut ko no Latvijas - Somijas mačā redzētā. Viena komanda (Latvija) dara visu ko sirds vēlas, vai gandrīz visu, bet otri (Koreja) nemāk vai nevar. Tik krasi atšķirīgs ir šā brīža līmenis starp elites ilgdzīvotājiem un jaunpienācējiem.

33:23. Vēl viens vairākums Latvijai.

Tā pati bilde kas iepriekšējos vairākumos. Zonā esam, kaut ko uzmetam, taču ripa retu reizi tiek līdz vārtsargam.

3. trešdaļa.

40:58. Trešdaļa iesākas ar kārtējo vairākumu. Varbūt šoreiz?

41:33. Beidzot. Skaisti tiek izmētāta ripa pa korejiešu zonu, uzmetiens vārtu virzienā un laikus pielabots ripas lidojums. Balceram trešais vārtu guvums čempionātā. Piespēles - Indrašim un Ābolam. 4:0.

Kaut kā Latvijas izlase sāk palaistiem. 4:0 ir labs rezultāts, taču tas nenozīmē, ka var sākt slinkot un svinēt uzvaru. It īpaši aizsardzībā. Labi, Merzļikins ir vārtos un ķer visu kas noķerams (cik nu ir to metienu), taču nedrīkst palaisties. Minūtes laikā korejiešiem bija kādas divas reālas vārtu gūšanas iespējas.

47:09. Atkal vairākums. Ideāla iespēja ar vārtu guvumu nomierināt nedaudz iekarsušos korejiešus.

Vairākums netika realizēts, toties Galviņa šķīliens trāpa pa Karsuma seju. Visticamāk, ka viņam spēle beigusies.

Jau divi spēlētāju devušies uz ģērbtuvēm. Labi, ka rīt ir brīvdiena, būs laika salabot veselību.

56:43. Uz atvadām prasās pēc piektā gola. Par godu Sviftam, kurš pats vairākkārt uzprasījās uz 2 minūtēm.

58:54. Vēlreiz Sviftam 2 minūtes.

59:59. Šoreiz vairākums izmantots - 5:0! Robertam Bukartam otrais vārtu guvums spēlē.

Latvijas izlasei 13. sausā uzvara pasaules čempionātos, Elvim Merzļikinam - otrā sausā uzvara. Pirms gada bija 3:0 pret Dāniju.