BK “Ogre” pusfinālā panāk izlīdzinājumu

© bk ventspils

Latvijas Basketbola Līgas pusfināla duelī starp regulārās sezonas uzvarētāju BK “Ventspils” un BK “Ogre” pēc otrā mača rezultāts kļuvis 1:1. Ogrēnieši revanšējās par zaudējumu pirmajā spēlē uzvarot ar… Sērijas trešais mačs notiks sestdien Ventspilī.

Pēc pirmā Ventspilī aizvadītā mača šķita, ka šajā sērijā intrigas kā tādas nebūs, taču ventspilniekiem derēja atcerēties, ka Ogres komanda savā laukumā šajā sezonā vienreiz kurzemniekus jau bija uzvarējuši un arī VEF tika pārspēts. Plus vēl tradicionālā ventspilnieku pārpildītā lazarete ar savainotajiem spēlētājiem. Ogrē BK “Ventspils” ieradās tikai ar deviņiem vīriem, jo pirmajā mačā no ierindas uz nezināmu laiku tika izsisti Bresevics. Plus vēl ilgāku laiku nespēlējošais Hemiltons un arī līdz galam neatlabušais Jakovičs.

Sava laukuma ērtības un priekšrocības ogrēnieši izmantoja maksimāli efektīgi un pirmajā puslaikā ieguva pat 12 punktu pārsvaru un ar šādiem plusiem arī beidzās pirmās 20. minūtes (49:37). Jūtot, ka sērija var ieilgt, otro puslaiku ventspilnieki iesāk kā pēdējo kauju, ar minūtes laikā gūtiem septiņiem punktiem pēc kārtas. Tikai mājinieku pieprasītais minūtes pārtraukums apstādināja viesu ofensīvu. Toties bija skaidrs, ka otrais puslaiks aizritēs kā izslēgšanas spēlēs pienākas - zobs pret zobu, cīņa par katru laukuma centimetru. Ceturtdaļas izskaņā ogrēniešu pārsvars bija sarucis līdz minimuma (65:62), tomēr pēdējā pārtraukumā abas komandas devās ar 67:62.

Pēdējā ceturtadaļā notiek nopietna cīņa. Vieni cenšas beidzot panākt kaut izlīdzinājumu, otri - nosargāt minimālo pārsvaru. Punkti vairs nenāk viegli un pirmo četru minūšu laikā katra komanda ir guvusi vien pa diviem punktiem. Kad pamatlaikā bija palikušas četras minūtes, Jānis Antrops realizē trejaci un atjauno savai komandai solīdu pārsvaru - 77:67 un tas jau ir nopietns pieteikums izlīdzinājumam sērijā. Ventspilnieku centieni glābt spēli bija nesekmīgi, bet ogrēniešiem pelnīta uzvara un sērijā panāktais izlīdzinājums.