Rafaela Nadala unikālais rekords

© scanpix.ee

Spāņu tenisistam Rafaelam Nadalm pieder daudz unikālu rekordu un vēl vienu viņš savai kolekcijai pievienoja Madridē notiekošajā turnīrā pēc uzvaras trešajā kārtā (6-3, 6-4) pār Djego Švarcmanu no Argentīnas.

Par to, ka Nadals ir māla seguma laukumu karalis, par to nevienam nav šaubu jau daudzus gadus. Šobrīd Madridē notiek “Masters'1000” sērijas turnīrs, kurā Nadals trešajā kārtā divos setos apspēlēja argentīnieti Djego Švarcmanu. Uzvara pats par sevi nav nekas ārtkārtējs, taču pēc šī panākuma Nadals savu pēc kārtas nezaudēto setu sēriju un māla laukumiem ir palielinājis līdz 50 un tas ir jauns rekords. Iepriekšējais rekords piederēja leģendārajam Džonam Makinrojam, kurš 1984. gadā nezaudēja 49 setos pēc kārtas.

Iespējams, ka ceturtdaļfinālā šī Nadala sērija varētu beigties, jo jātiekas ar austrieti Dominiku Tīmu, ar kuru pagājušajā gadā Madridē spēlēja finālā.

Nadala 50 uzvarēto setu sērija sākās pagājušajā gadā, bet šogad viņš ir sakrājis jau 30 šādus setus. Tikai vienā no tiem rezultāts liecināja par pretinieka nopietnu pretestību. Pavisam nsen Barselonā Martins Kližans vienu no setiem zaudēja tikai ar 5-7.

Šim rekordam pats Nadals nepievērš lielu vērību:

- Šobrīd nav laika domāt par rekordiem. Iespējams, kad beigšu karjeru, man būs laiks atcerēties. Šodien es vinnēju grūtu maču un domāju par nākamo spēli ar Tīmu.

Nadalam pieder vēl viens unikāls rekords tieši uz māla laukumiem - viņš uzvarējis 81 spēlē pēc kārtas!