PČ hokejā. Latvija - Vācija 3:1. Ceturtdaļfināls kļūst ļoti reāls!

© scanpix.ee

Pēc vienas dienas atpūtas Latvijas izlasei kārtējā spēle pasaules čempionātā. Šodien plkst. 13.15 tikšanās ar Vācijas izlasi, kurai pagājušā gada čempionāta pēdējā mačā piekāpāmies pēcspēles metienos (3:4) un ceturtdaļfinālā iekļuva vācieši. Arī šodien mača likme ir iespēja turpināt cīņu par ceturtdaļfinālu.

Kad Latvijas izlase sāka spēlēt elites grupā, šķita, ka Vācija uz mūžu mūžiem būs mūsu klienti. 1997. gada 6. maijā Tamperē sasitam viņus ar 8:0, bet pēc gada 10. maijā Bāzelē vēlreiz izdarām to pašu (5:0). Kopš šīm divām uzvarām čempionātos ar Vāciju spēlēts vēl astoņas reizes un šobrīd varam teikt, ka paši esam kļuvuši par Vācijas klientiem. Šo spēļu bilance ir viena uzvara, viens neizšķirts un seši zaudējumi! Pēdējo reizi Vāciju uzvarējām pirms sešiem gadiem Stokholmā (3:2).

Ar Vāciju spēlējām arī pagājušā gada čempionātā Ķelnē un tā bija grupas turnīra pēdējā spēle. Un tā bija izšķirošā cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Kura komanda uzvarēs, tā arī iekļūs. Latvija bija tuvu šim panākumam. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām Andris Džeriņš realizēja skaitlisko vairākumu un 3:2 Latvijas labā. Diemžēl, bet vācieši paspēja izlīdzināt rezultātu un to izdarīja ar tiesnešu palīdzību, kuri nefiksēja aizmuguri. Likteņa ironija, bet 3:3 (33 sekundes pirms pamatlaika beigām) panāca Fēlikss Šucs, kurš kādu laiku algu bija saņēmis Skanstes ielā. Pēcspēles metienos vienīgos vārtus guva vācieši un viņi iekļuva ceturtdaļfinālā.

Līdzīgi kā Latvija, arī Vācija šajā čempionātā trijās no četrām aizvadītajām spēlēm tikusi pie punktiem. Viena uzvara izcīnīta pamatlaikā (6:1 pret Koreju) un divos mačos zaudēts pēcspēles metienos (4:5 pret Norvēģiju un 2:3 pret Dāniju).

Latvijas izlases sastāvs

Merzļikins

Cibuļskis - Galviņš, Rēdlihs - Džeriņš - Indrašis

Sotnieks - Balinskis, Balcers - Ābols - Ķēniņš

Freibergs - Rubīns, Ri.Bukarts - Bļugers - Ro.Bukarts

Zīle, Pavlovs - Jevpalovs - Razgals, Meija

Vācijas DEL čempionātā spēlējuši 18 Latvijas hokejistu. Šajā sezonā mūsējo bija divi - Arvīds Reķis un Rihards Bukarts, kurš kopā ar Berlīnes “Eisbaren” kļuva par vicečempionu. Savukārt 39 gadus vecais Reķis bija piektais vecākais spēlētājs visā turnīrā.

No latviešu hokejistiem DEL čempionātā visvairāk punktu sakrājis Herberts Vasiļjevs - 627 spēlēs 203 vārti un 305 rezultatīvas piespēles. Viņš ar 508 punktiem ir visu laiku Vācijas čempionāta astotais rezultatīvākais spēlētājs. Vasiļjevs trīs reizes spēlējis DEL “All Stars” spēlē un 2009. gada sezonā tika atzīts par eiropiešu komandas vērtīgāko spēlētāju. Savukārt 2006/07. gada sezonā viņš guva visvairāk vārtu (30) un tika atzīts par visas sezonas labāko spēlētāju. Visbeidzot 2012./13. gada sezonā Vasiļjevam labākais +/- rādītājs visā līgā - +25.

Bez Vasiļjeva DEL visu zvaigžņu spēlē ir piedalījies arī Aleksandrs Kerčs un tas notika 2000. gada sezonā.

Mums ir arī viens DEL čempions - Edijs Rinke Leitāns. Viņš par DEL čempionu “ERC Ingolstadt” sastāvā kļuva 2014. gadā. Pamatturnīrā viņam 23 spēlēs 3+4, bet “play off” divos mačos viens vārtu guvums.

1. trešdaļa

Pirmo pusotra minūti vācieši ir krietni aktīvāki, taču bez reāliem draudiem gūt vārtus.

Ceturtajā minūtē par sevi atgādina Indrašis un Rēdlihs, kuri uztaisa bīstamu momentu, taču Miķelim līdz galam neizdodas mainīt ripas lidojuma virzienu.

Tiesneši atkal ir akli. Ro.Bukarts tiek no muguras notriekts uz ledus, taču noraidījuma nav.

9. min. Pirmais puslīdz nopietnais metiens abu komandu izpildījumā un to izdara Galviņš - ripa trāpa tieši pa Vācijas ģērboti.

Ja hokejā būtu kā futbolā un skaitītu ripas kontroles laiku, tad uz aci izskatās, ka vāciešiem ir 52%, mums - 48%.

Četras minūtes pirms trešdaļas beigām Bukarti un Bļugers uz kādu minūti uzkavējas vāciešu zonā turot viņus stresā. Vārtu guvums nebija, taču metieni bija un, pats galvenais, ka tas bija brīdinājums pretiniekam, ka esam gatavi krietni ātrākai un aktīvākai spēlei.

19:03. Vairākums Latvijai. Pārkāpums pret Bļugeru. Vācietim 2+10 minūtes. Draizaitlam noraidījums.

Neizdevās pariodu pabeigt ar gūtiem vārtiem. Jācer, ka otrā sākumā tas tiks izdarīts, jo vēl nepilna minūte vairākumā.

2. trešdaļa.

20:57. Nerealizējām un paši nopelnījām divas minūtes (Indrašis).

Izturējām. Nekā īpaša vāciešu vairākumā.

Spēles maniere teic priekšā, ka šajā mačā vairāk par diviem gūtie vārtiem nebūs. Retu reizi kādai no komandām izdodas kāds ātrāks un bīstamāks uzbrukums un, ja izdodas, tad abu komandu vārtsargi savu darbiņu paveic godam.

28:35. Vairākums Latvijai! Otrais šajā spēlē.

Nav arī šis vairākums realizēts.

Ja neskaita vienu minūti, kuras laikā vācieši pamatīgi aplenca Merzļikina vārtus, viss notiek pa vecam, abas komandas gaida, kad vārtsargi nepamanīs kādu ripu, kad pretinieks kļūdīsies, kad kāda "haļava" varbūt iekritīs vārtos.

36:54. Vēl viens gols, kurš noteikti irkļūs čempionāta topos. Trīs mšuējie iziet pret vienu aizsargu un Ķēniņš tiek izkombinēts līdz tukšiem vārtiem... Bet pirms tam bija divu vāciešu izgājiens pret vienu Merzļikinu. Rezultātīvas piespēles Ābolam un Balceram.

3. trešdaļa.

40:15. Kur vēl labāks pēdējās trešdaļas sākums - tikai 15 sekundes bija nepieciešamas, lai pie sava vārtu guvuma tiktu Guntis Galviņš!!!! Piespēles Indrašim un Džeriņam.

Sava vaina jāuzņemas arī vārtsargam, taču tās nav mūsu problēmas!

Jūtot, ka sāk svilt viena vieta, vācieši pamatīgi palielina apgriezienus un kādas trīs minūtes sagriež pamatīgus amerikāņu kalniņus mūsu zonā. Viss šis karuselis beidzas ar Indraša un Rēdliha izgājienu divatā pret vienu aizsargu. Žēl, ka neidevās atkārtot to, kas notika otrajā periodā.

47:54. Džeriņš. Andris Džeriņš un jau 3:0. Kārtīgs darbs pie vāciešu vārtiem un Andris tiek pie sava otrā vārtu guvuma čempionātā. Pispēles Rēdliham un Freibergam.

48:40. Ātri gan vācieši vienus vārtus atguva. Neko darīt un žēl, ka Merzļikinam tika atņemta sausā uzvara. Vāertus guva Kahuns, piespēles Draizaitlam un Ēlicam.

55:51. Mazākums. Smagi. Noraidīts Cibuļskis, bet jāspēlē pavisam maz. Jāiztur.