Vai Itālijā būs latviešu fināls?

© scanpix.ee

Pēc gada pārtraukuma Itālijas basketbola čempionāta finālā iekļuvusi Milānas "Olimpia", kas ar 76:70 viesos apspēlēja "Brescia" un sērijā uzvarēja ar 3-1.

Milānas "Olimpia" ne reizi šovakar nebija iedzinējas lomā un lielāko pārsvaru sasniedza otrā puslaika pašā sākumā, kad starpību palielināja līdz 12 punktiem (45:33). Rezultatīvākais ar 24 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija lietuviešu uzbrucējs Mindaugs Kuzminsks.

Latviešu aizsargs Dairis Bertāns laukumā pavadīja 12 minūtes un guva trīs punktus (2p. 0/1, 3p. 1/3). Viņa rēķinā arī trīs rezultatīvas piespēles, trīs piezīmes, neviena efektivitātes punkta un negatīvs +/- rādītājs -4. Otrā pusfinālā Ojāra Siliņa "Trento" ar 2-1 ir vadībā pār "Venezia". Šajā sērijā ceturtā, iespējams pēdējā, spēle notiks šovakar.

Savukārt Spānijas čempionāta ceturtdaļfinālā izlīdzinājumu panāca "Gran Canaria", kas pēc zaudējuma viesos ar 56:71 pārliecinoši revanšējās čempionei "Valencia" (97:70). Anžejs Pasečņiks laukumā bija 13 minūtes un septiņas sekundes un guva astoņus punktus (2p. 4/6). Sērijā līdz divām uzvarām rezultāts ir neizšķirts 1:1, bet trešā spēle notiks piektidne Valensijā.