BK “Ventspils” atkal izsēj pārsvaru, tomēr sērijā panāk 2:2

© f64

Šovakar Latvijas Basketbola Līgas finālā tika aizvadīta ceturtā spēle un tajā ar 89:83 pārāka bija BK “Ventspils” sērijā panākot 2:2. Fināla piektais mčs notiks pirmdien Ventspilī.

Salīdzinot ar divas dienas neseno spēli vienīgā sastāva izmaiņa skārusi ventspilniekus. Jau tā retās spēlētāju rindas kļuvušas vēl nepieklājīgi retākas - šodienas spēlē protokolā bija ierakstīti vairs tikai deviņi spēlētāji (pirms divām dienām bija par vienu vairāk). Nācās iztikt arī bez Roberta Freimaņa, kurš gan arī iepriekšējā spēlē laukumā neizgāja.

Iepriekšējā mačā ventspilnieki divas reizes bija vadībā ar 11 punktu pārsvaru, taču abos gadījumos to neprata nosargāt. Šovakar beidzoties pirmajam puslaikam Riharda Lomaža trejacis panāca +12. Lai pasētu šo pieklājīgo pārsvaru, ilgi nebija jāgaida - trešajā ceturtdaļā tikai četras minūtes, kad mājinieku deficīts palika vairs tikai nieka viena tālmetiena vērtībā - 52:55. Tā vien šķiet, ka ventspilnieki mača gaitā var iekrāt 15, 20 vai pat 25 punktu pārsvaru un tāpat to nenosargās…

Vēl mazāk bija jāgaida lai rezultāts taptu līdzīgs, kad Kārtera trejacis panāca 55:55. Atlikušajās ceturtdaļas piecās minūtēs mājinieki pat paspēja izvirzīties vadībā, tomēr pēdējā ceturtdaļa tika sagaidīta ar “draudzīgu” neizšķirtu 66:66… Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 3:20 minūtes, ventspilnieki vēlreiz bija iekrājuši taustāmu pārsvaru (85:76). It kā drošs, taču, lai teiktu, ka tā jau ir garantēta uzvara, vēl bija pāragri. 2:42 minūtes līdz beigām arī +10 (86:76), taču pēc pusotra minūtes VEF jau pusi no šiem mīnusiem bija atspēlējis (81:86). Šoreiz gan šis pārsvars netika nobumbulēts un pirmdien Ventspilī fināla piektā spēle.

Abu komandu attiecībās šī ir otrā reize, kad finālsērijā pēc četriem mačiem rezultāts ir 2:2. 2011. gada pavasarī līdz 2:2 abas komandas nonāca pamīšus izcīnot pa uzvarai, bet 2015. gadā vispirms VEF izvirzījās vadībā ar 1:0, tad divas uzvaras ventspilniekiem un tad atkal VEF.