U17 basketbolistēm jācīnās par 7. vietu pasaulē

© fiba

FIBA Pasaules kausā Latvijas U17 meiteņu izlase cīnīsies par septīto vietu, jo šodien mazajā pusfinālā ar 49:86 nācās piekāpties Itālijas valstsvienībai. Galvenais zaudējuma iemesls bija drausmīgi aizvadītā pirmā ceturtdaļa, kurā tika gūti vien četri punkti.

Lai gūtu pirmos punktus, Latvijas izlasei bija nepieciešamas vairāk nekā sešas minūtes, kad Līnas Locenieces precīzais trīspunktnieks panāca 3:17. Mūsējās varēja priecāties, ka deficīts ir tik mazs, jo cīņas ievads kļuva par dramatisku katastrofu.

Pirmais metiens pa Itālijas grozu tika izdarīts vien ceturtajā uzbrukumā, pirmos trīs pabeidzot ar kļūdām. Pēc tam četriem garām aizmestiem metieniem sekoja vēl viena kļūda, vēl viens neprecīzs metiens, kā arī 24 sekunžu pārkāpums.

Tomēr aukstā duša nebija kļuvusi siltāka, un pirmās ceturtdaļas turpinājumā Latvijas valstsvienība guva vēl tikai vienu punktu, pateicoties Evas Indriķes precīzajam soda metienam. Pēc pirmajām desmit minūtēm rezultāts vēstīja 31:4 Itālijas komandas labā, un latvietēm bija nepieciešams pamatīgs brīnums, lai varētu cīnīties par uzvaru.

Tomēr cerības bija zudušas jau līdz puslaika pārtraukumam, jo itālietes ņēma virsroku arī otrajā ceturtdaļā, šoreiz gan ar krietni mazāku pārsvaru - 19:48 pēc 20 minūtēm.

Arī spēles turpinājumā laukumā ritēja visnotaļ līdzīga cīņa, un šāds scenārijs, protams, daudz vairāk apmierināja Itālijas meitenes, kuras turpināja kontrolēt notikumu gaitu un saglabāja vairāk nekā stabilu vadību. Skanot beigu sirēnai, tablo vēstīja 49:86, un tas nozīmē, ka Latvijas basketbolistēm rīt būs jācīnās par Pasaules kausa septīto vietu.

Latvija - Itālija 49:86 (4:31, 15:17, 19:21, 11:17)
Latvija: Vihmane 9, Rudzīte 7, Šteinharde 7, Miķelsone 6 (8ab), Indriķe 5 (5ab), Loceniece 5, Fricsone 4, Veršele 3 (4ab), Nulle, Meldere, Kļeščova (2rp)