Graudiņa/Kravčenoka turpina cīņu par Eiropas zeltu

© fivb.ch

Majoros turpinās U22 Eiropas čempionāts pludmales volejbolā. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Latvijas dueti Varvara Brailko/Anete Namiķe un Vanesa Grosberga/Kristīne Briede šorīt zaudēja attiecīgi nīderlandietēm (0-2) un čehietēm (0-2), finišējot 17. vietā. Mūsu vadošās sportistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka šodienas astotdaļfinālā pārspēja vācietes (2-1), bet ceturtdaļfinālā tika galā ar norvēģietēm (2-0).

Astotdaļfināla cīņā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka spēkojās ar salīdzinoši mazpazīstamajām Jūliku Hofmani un Sāru Šulcu, kuras pārstāv sieviešu pludmales volejbola lielvalsti Vāciju.

Pirmā seta sākumā mūsējās nonāca iedzinējos (0:2). Graudiņas bloks - 2:3. Graudiņas bloks - 3:3. Graudiņas bloks - 4:4. Latvijas duets prata labi "noņemties", taču vācietes šajā ziņā neatpalika. Jūrmalniece panāca 10:8 un 11:9. Vācietes spēja izlīdzināt (16:16) un guva arī nākamo punktu, mūsējām vajadzīgs pārtraukums. Graudiņa bija precīza (17:17, 18:18). Vācietei eiss - 18:20. Līdz ar to starta setā negaidīti nācās piekāpties - 19:21.

Otrā seta sākumā Kravčenoka panāca 2:0. Vācietes bloks - 3:3. Graudiņai divi bloki - 6:3. Mūsējām vēl divi punkti, vācietēm vajadzīgs laiks pārdomām. Turpinājumā precīzi sita Kravčenoka (12:6), bet tad trīs punkti viešņām. Graudiņa trāpīja tuvajā stūrī - 14:9. Jūrmalniece efektīgi panāca 20:11. Tādējādi otrajā setā tika gūts revanšs - 21:13.

Izšķirošajā setā Latvijas duets uzreiz ņēma iniciatīvu savās rokās (2:0). Vācietes gan izlīdzināja un pārņēma vadību (5:5, 5:6, 6:7). Graudiņas bloks - 8:7. Pretiniece iesita tīklā (9:7), pārtraukums. Vācietes izmisīgi cīnījās, taču nespēja izglābties pēc jūrmalnieces uzbrukuma (10:8). Daugavpilietes eiss - 11:8 Vāciete izsita autā (12:8). Graudiņas bloks - 13:8. Pēdējā izspēlē vāciete trāpīja tīklā - 15:9.

Ceturtdaļfināls pret norvēģietēm Sunnivu Helandu-Hansenu un Emīliju Ūlimstadu. Dienvidkalifornijas Universitātes (USC) spēlētāja Graudiņa un Floridas "Stetson" studente Helanda-Hansena pārstāv NCAA, taču aizvadītajā sezonā nenācās tikties.

Pirmajā setā mūsējās nonāca iedzinējos (2:5, 5:8). Graudiņa ar bloku panāca neizšķirtu (9:9), pēc tam mūsējās pārņēma vadību, bija krietni pārākas un guva loģisku panākumu. Pēdējo punktu pielika Kravčenoka - 21:17.

Otrā seta sākumā Latvijas duets vairs neļāva pretiniecēm tikt priekšā. Norvēģietes kādu laiku spēja ikreiz izlīdzināt, bet pēc jūrmalnieces eisa tablo parādīja 5:3. Nākamajā izspēlē pretiniece sita pāri laukumam - 6:3. Ar eisa palīdzību viešņas spēja izlīdzināt (8:8), pēc tam jau 9:10. Graudiņai iespaidīgs "seivs", epizode noslēdzās ar jūrmalnieces bloku - 11:10. Pēc tehniskā pārtraukuma jūrmalniece turpināja izcelties virs tīkla (13:10). Norvēģietes atkal līdzsvaroja (14:14, 17:17), taču priekšā vairs netika. Graudiņas trieciens - 19:17. Kravčenokas eiss (20:17). Pēdējā izspēlē daugavpiliete izglāba aizsardzībā, bet jūrmalnieces veica uzvaras sitienu - 21:17.