Junioriem pirmā uzvara čempionātā

Artūrs Žagars © f64

Latvijas U18 junioru basketbola izlase svētdien, 29. jūlijā, Eiropas čempionāta spēlē Ventspilī uzvarēja Grieķiju ar 80:74. A grupas pēdējā spēlē 31. jūlijā latvieši tiksies ar itāliešiem. Visām komandām ir pa vienai uzvarai un vienam zaudējumam.

Starta piecinieki

Latvija: Žagars, Kurucs, Ķilps, Miška, Berķis
Grieķija: Arsenopuloss, Cirojannis, Rogkavopuloss, Gargalis, Hacidakis

Sākumsastāvā notika izmaiņas. Ventspilnieks Kristaps Ķilps sargāja pretinieku līderi Rogkavopulosu, bet Armands Berķis centra pozīcijā nomainīja Edvardu Mežuli (labās rokas pirksta savainojums). Vēlāk grieķu punktu mašīnu mašīnu bremzēja Dāvids Vīksne. Darbs tika paveikts - Rogkavopulosa produkcija pirmajā ceturtdaļā bija mazāka nekā ierasts. Bumba vairāk ceļoja pie citiem grieķu spēlētājiem (Arsenopuloss, Hacidakis), taču arī viņu kļūdu skaits auga. Iznākums - latvieši pirmajā ceturtdaļā izdarīja par septiņiem metieniem no spēles vairāk (10/19 pret 6/12). Grieķi gan sekmīgi grūstījās groza tuvumā un izprovocēja piezīmes, tomēr nespēja kompensēt citur zaudēto.

Priecēja garo spēlētāju darbība. Otro dienu pēc kārtas rezultatīvi spēlēja Anrijs Miška, daudz labāk nekā sestdien cīņā iegāja Armands Berķis. Viņa “tip-in” metiens pēc Vēvera neprecīza tālmetiena palīdzēja pirmo ceturtdaļu pabeigt ar plus pieci - 23:18. Nākamās desmitminūtes sākumā aizsarga Artūra Kuruca aktivitāte sekmēja pārsvara palielināšanu - 26:18 un 29:21. Negatīvā tendence - komanda ātri sasniedza piezīmju normu un grieķi turpināja regulāri tikt pie brīvmetieniem. Pretinieki veica izrāvienu 2:11, sešpadsmitās minūtes beigās atgūstot minimālu vadību - 31:32. Puslaika beigās Kurucs un Žagars ar tāliem metieniem atguva priekšroku mājiniekiem, bet Valters Vēveris un Kristaps Ķilps rezultatīvi nospēlēja tuvāk grozam - 44:39. No otras puses, Miškam un Berķim bija pa trīs piezīmēm katram.

Pēc 20 nospēlētām minūtēm Latvijai vairāk nebija pārsvara izdarītajos metienos (16/33 pret 12/28), jo grieķi samazināja kļūdu skaitu. Priecēja precizitāte, kā arī garo un mazo spēlētāju aktivitāte groza tuvumā, taču vienlaikus priekšējā līnija bija noslogota tuvu maksimumam. Metēju saraksta priekšgalā ar 13 punktiem bija Artūrs Kurucs, divciparu skaitli (10) sakrāja Artūrs Žagars. Arsenopulosam un Rogkavopulosam bija attiecīgi 13 un deviņi punkti.

Otrā puslaika sākumā ar pašaizliedzību izcēlās Kristaps Ķilps, pēdējā brīdī noķerot autā lidojošu bumbu. Dažas piespēles, uzbrukumā mainītas rokas un skaists grozs Žagara izpildījumā - 46:39. Pāris bumbas kontroles vēlāk kapteinis realizēja tālmetienu - 50:41. Grieķi tuvojās, bet Vēveris atvēsināja viņus ar tāliem un tuvākiem metieniem - 53:45, 57:48 un 61:54. Pusstundas beigās pretinieki tomēr panāca savu, ar metienu pēdējā sekundē samazinot starpību līdz minimumam - 61:60.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā grieķi ar diviem tālmetieniem izrāvās priekšā, bet Berķim un Miškam bija pa četriem pārkāpumiem - 61:66. Latvijas aizsargi sagatavoja ātru atbildi. Žagars izcēlās ar 2+1 gājienu, bet Kurucam izdevās horeogrāfiski nevainojams lidojums uz grozu - 66:66. Minūti vēlāk Žagara tālmetiens atjaunoja viena metiena pārsvaru - 69:66. Dinamiskais aizsargs piedalījās vai asistēja arī nākamajos groza guvumos - 73:68. Uzbrukuma noslēgumā par sevi atgādināja un mazajiem spēlētājiem palīdzīgu roku sniedza Anrijs Miška - 76:70. Grieķi turpināja pretoties, 90 sekundes pirms pamatlaika beigām samazinot starpību līdz diviem punktiem - 76:74. Kurucs dubultoja pārsvaru (78:74), divus vērtīgus brīvmetienus pievienoja Vīksne - 80:74.

Eiropas čempionāts basketbolā (U18)

Latvija un Grieķija 80:74 (23:18, 21:21, 17:21, 19:14). Latvija: Žagars 25, Kurucs 18, Miška 12, Vēveris 11, Berķis 7, Ķilps 4, Vīksne 2, Šnipke 1.