Arī Šmēdiņš/Samoilovs iekļūst play off

© f64

Pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš veiksmīgi sākuši Vīnes piecu zvaigžņu turnīru, trīs setos ar 19:21, 21:13 un 15:9 pieveicot duetu no Beļģijas. Spēles lūzums tika panākts otrā seta vidū.

Ja pats spēles ievads Latvijas duetam bija sekmīgāks nekā pretiniekiem, tad Draiss Kekelkorens un Toms van Valle atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas un vadības grožu pārņemšanu (5:3). Beļģi sajuta spēli un sāka bēgšanas misiju, pēc Aleksandra Samoilova bloķētā māņu sitiena panākot piecu punktu pārsvaru (10:5).

Pretinieku galvenā panākumu atslēga bija pašaizliedzīgais darbs aizsardzībā, un mūsējo deficīts turējās piecu punktu robežās, līdz izdevās ātrs izrāviens. Pamatīgs beļģu uzbrukums atdūrās Jāņa Šmēdiņa blokā, un vairs bija tikai mīnus viens (17:18), kas nozīmēja saspringtu galotni. Beļģi bija pazaudējuši koncentrēšanos, taču izšķirošajos brīžos tā atgriezās kopā ar aukstasinību, tādējādi Samoilovam un Šmēdiņam izglābties neizdevās - 19:21.

Arī otrā seta ievads latviešiem nebija veiksmīgs, un neizpalika arī skarbākas sarunas par dzīvi. Sākotnēji rezultāts nebija redzams - Samoilova uzbrukums atdūrās tīklā, tāpēc neizdevās panākt neizšķirtu -, taču mūsu duetam izdevās trāpīt uz viļņa, un ātri vien tika iegūts trīs punktu pārsvars - 12:9. Vispirms Samoilova sitiens trāpīja pa līniju, bet beļģi atbildēja ar sitienu aiz gala līnijas.

Pavisam ātri Samoilovs un Šmēdiņš audzēja pārsvaru, neļaujot pretiniekiem attapties pēc nokdauna, un otrajā setā izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 21:13. Tas nozīmēja, ka dueļa uzvarētājs tiks noskaidrots trešajā setā, un latvieši uzreiz nodemonstrēja, kurš duets ir saimnieki laukumā.

Ātri izdevās iegūt divu punktu pārsvaru, un pārliecība, ka maču uzvarētāju lomā pabeigs tieši latvieši, radās brīdī, kad pretinieki apturēja Samoilova uzbrukumu un varēja panākt izlīdzinājumu, bet tā vietā pietrūka aukstasinības. Turpinājumā Samoilovs uzvarēja neticamā tuvcīņā pie tīkla, iegūstot mačbumbu, un punktu viņš pielika ar spēcīgu bloku - 15:9.