Arī Pļaviņam/Točam zaudējums 1/8 finālā

© fivb.ch

Austrijas galvaspilsētā Vīnē turpinās Pasaules tūres piecu zvaigžņu posms pludmales volejbolā. Pasaules ranga sestās vietas īpašnieki Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs šodienas astotdaļfinālā zaudēja brazīliešiem VitoramFelipe/Evandru (2-1) un tika klasificēti devītajā pozīcijā.

"Vienna Major" astotdaļfinālā Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs spēkojās ar brazīliešiem Vitoru Felipi/Evandru, kuri pasaules rangā ieņem vien 45. vietu, jo pēc ilga pārtraukuma šovasar atkal apvienojušies. Interesanti, ka pārinieku mainīšanas dēļ pludmales volejbola lielvalstij Brazīlijai patlaban nav neviena dueta ranga desmitniekā - augstāko vietu ieņem Evandru/Andrē (#14), kuri vairs nespēlē kopā.

Pirmā seta sākumā mūsējiem bija grūtības precīzi noslēgt uzbrukumus, tāpēc izveidojās deficīts (1:3, 2:6). Izdevās tikt mazliet tuvāk, bet tad Evandru bloks - 5:9. Pēc tehniskā pārtraukuma izslavētais servētājs joprojām nesagādāja problēmas, taču uzbrukumā 210 cm garais pretinieks nebija apturams. Mūsējie servēja pa mazāko, taču arī šis brazīlietis spēja trāpīt (12:17). Pļaviņš efektīgi panāca 15:19, bet nākamajā epizodē Evandru izsita autā. Seta beigas jau bija pārāk tuvu, līdz ar to nesanāca izlīdzināt. Evandru bloks - 16:21.

Otrais sets sākās ar Pļaviņa uzbrukumu (1:0). Pļaviņš izglāba aizsardzībā un noformēja 5:2. Točam sanāca eiss, jo brazīlieši nesapratās uzņemšanā (9:5), vajadzīgs pārtraukums. Tad trīs punkti pretiniekiem, latvieši pieprasīja pauzi. Varenais servētājs iešāva tīklā (11:13). Brazīlieši turpināja servēt pa Pļaviņu, kurš tika galā un gandrīz vienmēr apspēlēja ļoti garā pretinieka bloku. Točam joprojām nesekmējās ar bloķēšanu. Mūsējie prasmīgi turēja 1-2 punktu pārsvaru. Brazīlietis izsita autā (17:14). Tādējādi otrajā setā revanšs - 21:17.

Izšķirošā seta sākumā Pļaviņš panāca 1:0. Izvairoties no Toča bloka, mazākais brazīlietis izsita autā - 3:2. Evandru galīgi nesanāca cēliens (5:3), brazīliešiem vajadzīgs laiks pārdomām. Pretinieki veica izrāvienu un pārņēma vadību - 7:8. Evandru bloks (9:11), latviešiem vajadzīgs pārtraukums. Mazākajam brazīlietim eiss (9:12). Trešajā setā zaudējums - 12:15.

Latvijas duets ieguva devīto vietu, kas deva 600 punktus pasaules rangam un 8000 ASV dolāru naudas balvu.