Leitim Latvijas rekords un vieta pusfinālā

© Ritvars Raits

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē turpinās Eiropas čempionāts vieglatlētikā. Latvijas rekordists 400m sprintā Jānis Leitis šodien savā priekšskrējienā izcīnīja trešo vietu un iekļuva pusfinālā.

400m vīriešu priekšsacīkstēs piedalījās 30 sportisti, kuri tika sadalīti pa četriem skrējieniem. Lai kvalificētos pusfinālam, savā priekšskrējienā bija jātiek trijniekā (Q) vai jābūt starp trijiem ātrākajiem no visiem pārējiem (q). Pēc sezonas labākā personīgā rezultāta Jānis Leitis otrajā priekšskrējienā kotējās kā piektais. Šajā sacensību stadijā labākie skrējēji parasti neuzrāda lieliskus rezultātus, līdz ar to latvietim bija laba iespēja tik tālāk.

Jānis Leitis šodien traucās pa sesto celiņu, finišēja pēc 45.56 sekundēm (Latvijas rekords) un savā priekšskrējienā ieguva trešo vietu, kas automātiski (Q) ļāva iekļūt 8. augusta vakarā ieplānotajā pusfinālā. Tikmēr otrā priekšskrējiena galvenais favorīts Samuels Garsija palika ceturtais, nervozējot par tikšanu tālāk.

Kā zināms, pērnā gada jūnijā Jānis sacensībās Izraēlā sasniedza personīgo labāko rezultātu (45.60), kas tobrīd bija arī Latvijas rekords.