Strausa un Višķers otrajā simtā pasaules čempionātā vieglatlētikas krosā

© Ģirts Gertsons/ F64 Photo Agency

Latvijas garo distanču skrējēji Agata Strausa un Jānis Višķers sestdien Dānijā ieņēma attiecīgi 105. un 117.vietu pasaules čempionātā vieglatlētikas krosā desmit kilometru distancē.

Dāmām uzvaru svinēja kenijieti Helēna Obiri, kura finišēja pēc 36 minūtēm un 14 sekundēm.

Vēl uz goda pjedestāla kāpa divas etiopietes Dera Dida un Letesenbeta Gidija, kuras čempionei zaudēja attiecīgi divas un desmit sekundes.

Obiri kļuvusi par pirmo sievieti, kas izcīnījusi zelta medaļas pasaules čempionātos stadionā, telpās un krosā.

Strausa distanci veica 46 minūtēs un 32 sekundēs, uzvarētājai zaudējot desmit minūtes un 18 sekundes, kas viņai deva 105.vietu 115 finišējušo sportistu konkurencē.

Vīriem nepārspēts palika Ugandas skrējējs Džošua Čeptegei, kurš savai valstij sarūpēja pirmo zelta medaļu pasaules čempionātos krosā. Viņš finišēja pēc 31 minūtes un 40 sekundēm.

Četras sekundes vēlāk finiša līniju šķērsoja vēl viens ugandietis Džeikobs Kiplimo, bet 15 sekundes uzvarētājam zaudēja kenijietis Džefrijs Kamvorors.

Višķers finišēja pēc 36 minūtēm un 56 sekundēs, piecas minūtes un 16 sekundes aiz čempiona. Latvietis ieņēma 117.pozīciju starp 140 finišējušajiem sportistiem.