Gulbis guvis otro uzvaru Dohas ATP, iekļūstot ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisists Ernests Gulbis šodien guvis otro uzvaru Dohas ATP vienspēļu tenisa turnīrā. 2.kārtas mačā viņš nepilnu 50 minūšu laikā iznīcināja ranga 191.vietas īpašnieku, horvātu Antonio Veiču ar 6:3, 6:1.

Rīt sacensību ceturtdaļfinālā Ernests tiksies ar ranga līderi Rafaelu Nadalu, kurš smagā triju setu spēlē uzveica slovāku Lukašu Lacko.

Dohas ATP tenisa turnīrā šodien izspēlē visus 2.kārtas mačus. Interesanti, ka pirmo kārtu bija izdevies pārvarēt visiem astoņiem izliktajiem tenisistiem, to vidū arī latvietim Ernestam Gulbim (sacensību piektais numurs), kurš vakar ar 6:3, 7:6(6) tika galā ar rumāni Viktoru Hanesku (ATP 51.). Šodien mūsu sportistu gaidīja teorētiski vieglāks uzdevums – jāapspēlē 22 gadus veco horvātu Antonio Veiču, kuram rangā tikai 191.vieta, turklāt aiz muguras četri mači četrās dienās (sācis no kvalifikācijas). Nebija brīnums, ka bukmeikeru prognozēs horvātam netika atvēlētas lielas izredzes uz panākumu un to apstiprināja arī cīņa.

Spēles pirmajā setā Gulbim divas reizes izdevās lauzt sāncenša servi (trešajā un devītajā geimā), kamēr horvāts bija pagalam nevarīgs pie mūsu sportista serves – uzvarēta tikai viena no 17 izspēlēm. Pie šāda spēles ritējuma nebija daudz variantu, ka mača turpinājums varētu būt saspringtāks. Otrā seta ceturtajā geimā Gulbis tika pie vēl viena breika, noņemot jebkādus jautājumus par cīņas uzvarētāju. Mača galarezultāts – 6:3, 6:1 nepilnu 50 minūšu laikā.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Latvijas tenisists nopelnījis 28 775 ASV dolāru prēmiju, kā arī ieguvis (aizstāvējis) 45 reitinga punktus. Jau rīt ceturtdaļfināla mačs, kurā Ernesta pretinieks būs ATP ranga līderis Rafaels Nadals. Spānim šodien pretiniekos stājās slovāks Lukašs Lacko, un sīva cīņa netika gaidīta. Tomēr tāda tā iznāca. Pirmā seta sākumā Lacko tika priekšā ar breiku, bet to uzreiz atdeva. Uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams taibreiks, kurā Nadals bija krietni pārāks. Varēja šķist, ka slovāka pretestība būs salauzta, tomēr tie izrādījās maldi. Lacko fantastiski iesāka setu un to tā arī turpināja. Pēc 28 minūtēm sets bija jau galā ar kaunpilno 0:6 ranga līderim (2009.gadā Rafa ar 0:6 zaudēja setu Endijam Marejam). Trešajā setā intriga gan izplēnēja – šoreiz Rafa ātri ieguva breiku un pēc tam vēl vienu (4:0). Slovāks gan pievilka līdz 3:4, taču uzvaru Nadalam atņemt nespēja. Mača galarezultāts 7:6(3), 0:6, 6:3 pēc 2 stundu un 20 minūšu cīņas.

Ceturtdienas spēle starp Gulbi un Nadalu būs abu tenisistu ceturtā tikšanās reize. Līdz šim visās trijās cīņās uzvarējis spānis, bet Ernests ikreizi paņēmis vienu setu (2008.gadā Vimbldonā un Madridē, bet pērn Romā). Pagaidām vēl nav zināms par mača sākuma laiku, bet skaidrs, ka rītdienas maču varēs redzēt arī video formātā. Sīkāku informāciju par Gulbja un Nadala cīņu Sportacentrs.com piedāvās rīt.

Uzvarētie punkti 58 31

”Qatar Exxonmobil Open 2011” ATP turnīrs. Doha, Katara.

(7) Guillermo Garcia-Lopez - Illya Marchenko 6:1 6:4

Ivo Karlovic - (8) Philipp Kohlschreiber 7:6(5) 6:7(4) 7:6(2)

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.