Turam īkšķus! Latvijas basketbola izlase spēkojas ar Kanādu

© Ekrānuzņēmums

Šodien plkst. 16:30, pēc Latvijas laika, vīriešu valstsvienība aizvada trešo H grupas maču Pasaules kausā. Pretiniekos Kanāda. Abas jau nodrošinājušas vietu labāko 16 izlašu vidū, taču šodien cīnīsies par pirmo vietu grupā. Vēlam Latvijai izturību!

NRA jau rakstīja, ka Latvijas vīriešu basketbola izlase piedzīvo debiju Pasaules kausa finālturnīrā. Turklāt šogad valstsvienības Pasaules kausā cīnās ne tikai par medaļām, bet arī ceļazīmēm uz 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm un to kvalifikācijas turnīriem.

LETA ziņo, ka Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien Džakartā Pasaules kausa finālturnīra trešajā spēlē pēc pirmā puslaika ar 42:43 zaudē Kanādai.

H grupas maču ar Kanādu Latvija sāka ar Andreju Gražuli, Rodions un Artūru Kuruciem, Rolandu Šmitu un Artūru Žagaru pamatsastāvā, Kanādai laukumā sūtot Rovanu Beretu, Dilonu Bruksu, Šeju Gildžesu-Aleksandru, Kelliju Oliniku un Dvaitu Pauelu.

Pirmo grozu guva Pauels, uz ko Latvija atbildēja ar trim tālmetieniem Žagara un abu Kurucu izpildījumā, panākot 9:5, liekot Kanādai pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Berets piektajā minūtē ar trīspunktu metienu panāca 11:11, taču A.Kurucs tūlīt ar trīspunktu metienu atkal izvirzīja vadībā Latviju (14:11). Par spīti tam, ka jau cetrutdaļas vidū Latvija bija sakrājusi piezīmju normu un kanādieši ieguva tiesības par katru pārkāpumu izpildīt soda metienus, Andrejs Gražulis ar divpunktu metienu atjaunoja četru punktu starpību - 16:12

Latvijas izlases izrāviens turpinājās ar diviem precīziem Dāvja Bertāna soda metieniem, Kristera Zorika tālmetienu un R.Kuruca divpunktnieku, panākot 23:12 pārākumu un pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 23:13 vadību.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvijas pārsvars svārstījās septiņu līdz desmit punktu robežās, līdz Bertāns ar divpunktu metienu panāca 32:20, bet Žagars ar trīspunktu gājienu - 35:23.

Pēc Bereta bumbas trieciena grozā no augšas un rezultāta starpības samazināšanās līdz 35:28 arī Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki bija spiests pieprasīt pirmo minūtes pārtraukumu.

Latvijai nesekmējoties trīspunktu metieniem un kanādiešiem agresīvi dodoties Latvijas groza virzienā un sagādājot latviešiem piezīmes, pēc Nikeila Aleksandra-Volkera diviem gūtiem punktiem kanādieši pietuvojās līdz 35:38.

Piezīmes cītīgi krājot latviešiem, arī Banki izpelnījās tehnisko piezīmi par protestēšanu šajā jautājumā. Oliniks ar tālmetienu panāca 41:42, bet Berets ātrajā uzbrukumā atjaunoja vadību Kanādai - 43:42.

Oliniks puslaikā bija guvis desmit punktus, bet Latvijai Žagars sakrāja 11 punktus, kļūdoties tikai vienā metienā no spēles.

Jau ziņots, ka pirmajā grupas spēlē otrdien Francija ar 85:79 pieveica Libānu.

Latvija un Kanāda jau pirms pēdējā grupas mača bija iekļuvušas otrā posma L apakšgrupā, kur viena no pretiniecēm būs Spānija, bet otrā noskaidrosies trešdien Brazīlijas un Kotdivuāras mačā. Otrā posma spēles notiks piektdien un svētdien.

Latvijas basketbolisti debijas finālturnīru sāka piektdien ar uzvaru 109:70 pār Libānu un turpināja svētdien ar panākumu 88:86 pār Franciju, kamēr Kanāda vispirms ar 95:65 pārspēja Franciju un turpinājumā ar 128:73 sagrāva Libānu.

Otrajā mačā gūtā savainojuma dēļ finālturnīrs ir beidzies Latvijas izlases kapteinim Dairim Bertānam, tādējādi izlases rīcībā palikuši 11 basketbolisti, jo papildu spēlētājus meistarsacīkstēm pieteikt nevar.