Porziņģim 9+8, Lebronam 32+10, ''Knicks'' zaudē čempionei

© USA TODAY Network/Sipa USA

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārās sezonas spēlē šonakt Latvijas basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas ''Knicks'' piekāpās Klīvlendas ''Cavaliers'' (104:111). Lebrons Džeimss kļuva par jaunāko basketbolistu, kurš sasniedzis 28 tūkstošu gūto punktu atzīmi.

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis, kā jau ierasts, devās Ņujorkas sākumsastāvā un šoreiz nospēlēja 29:20 minūtes. Kristapa rēķinā deviņi punkti (soda metieni - 2/5, divpunktnieki - 2/7, tālmetieni - 1//3), astoņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta piespēle, trīs bloķēti metieni, divas kļūdas un piecas personiskās piezīmes. Porziņģim bija pārliecinoši labākais +/- rādītājs - ar latvieti laukumā ''Knicks'' iemeta par 12 punktiem vairāk nekā ''Cavaliers''.

Jau pirmajā uzbrukumā bumba nonāca pie Porziņģa, pret kuru noteikumu pārkāpums metienā, un latvietis realizēja vienu no diviem soda metieniem. Mača ievadā Porziņģis nobloķēja gan Kevinu Lavu, gan Tristanu Tompsonu, iemeta arī no tālās distances, taču pieļāva pāris kļūdas. Aizsardzībā ''Knicks'' bija lielas problēmas, kā rezultātā pēc pirmās ceturtdaļas mīnus deviņi (25:34).

Trīs piezīmju dēļ Porziņģis lielāko daļu otrās ceturtdaļas pavadīja uz rezervistu soliņa, bet Klīvlenda tikmēr ielika visai stabilus pamatus uzvaras izcīnīšanai - 64:45. Otrā puslaika sākumdaļā Kristaps ar metieniem no distances mēģināja kaut ko mainīt, taču nespēja trāpīt. Pāris punktus ''Knicks'' atspēlēja, kas gan neļāva domāt, ka komanda šonakt varēs cīnīties par uzvaru - 68:84.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumdaļā ''Knicks'' nespēja veikt straujus izrāvienus, tādējādi Klīvlenda turpināja kontrolēt notikumus laukumā. Beigās Ņujorka tika tuvāk rezultātā, bet katrā ziņā apdraudēt ''Cavaliers'' uzvaru nespēja - 104:111. Uzvarētājiem labākais ar 32 punktiem, desmit rezultatīvām piespēlēm un piecām atlēkušajām bumbām bija Lebrons Džeimss. ''Knicks'' rindās jāizceļ Brendons Dženingss, kurš nospēlēja 42 minūtes, guva 23 punktus un atdeva desmit rezultatīvas piespēles. Kevinam Lavam ''Cavaliers'' rindās 23+16.