Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlē pieveic Somiju

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Gatavojoties 2017. gada Eiropas čempionātam basketbolā, pārbaudes spēlē Latvijas izlase izbraukumā ar 85:81 pieveica Somiju. Rezultatīvākie bija Aigars Šķēle un Žanis Peiners – katrs guva pa 16 punktiem.

Latvijas izlase aizvadīja lielisku pirmo minūti - Mārtiņš Meiers pamanīja zem groza ieskrējušo Aigaru Šķēli, bet nākamajā uzbrukumā Kristaps Janičenoks realizēja tālmetienu, un mūsējie bija priekšā ar 5:0. Laukuma saimnieki pēc aukstās dušas pamodās, tomēr somiem bija lielas problēmas ar spēli groza apakšā un latviešu apturēšanu.

Papildus tam Latvijas valstsvienība spēja trāpīt tālmetienus - pēc Ojāra Siliņa trāpījuma no distances bijām vadībā ar sešu punktu pārsvaru. Septiņas sekundes līdz pirmās ceturtdaļas beigām caurgājienā no apakšas netrāpīja Dāvis Lejasmeiers, atlēkušo bumbu savāca Andrejs Gražulis, tomēr arī viņa metiens mērķi nesasniedza. Pēc desmit minūtēm bijām vadībā ar 24:16.

Jānis Bērziņš atbruņoja sāncensi un aizskrēja ātrajā uzbrukumā, kur atrada lidojošo Siliņu, kurš ar vienu roku pielika skaistu punktu un palielināja pārsvaru līdz 11 punktiem. Tomēr Somijas izlase atbildēja ar diviem tālmetieniem divos uzbrukumos. Tiesa, laukuma saimniekiem pirmajā puslaikā neizdevās sašķobīt latviešu pozīcijas.

Rolands Šmits savāca atlēkušo bumbu uzbrukumā un pats realizēja tālmetienu, bet mājinieku pēdējo uzbrukumu pirmajā puslaikā skaisti bloķēja Iļja Gromovs. Tādējādi Latvijas izlase lielajā pārtraukumā devās ar plus 11 - 40:29.

Otrā puslaika ievadā Siliņš bija precīzs no distances, vēl vairāk palielinot Latvijas pārsvaru, savukārt trešās ceturtdaļas vidū, pateicoties Aigara Šķēles precīzajam tālmetienam, mūsējiem izdevās gūt septiņus no abu komandu kopā gūtajiem desmit punktiem. Tomēr laukuma saimniekiem izdevās panākt lūzumu.

Trīs minūtes latviešiem neizdevās iemest neko no spēles, bet sausumu no distances pārtrauca Lejasmeiers. Taču Somijas atbilde bija spēcīgāka. Vispirms trejaci realizēja Kārls Lindbūms, bet viņam pievienojās Sasu Salīns, kurš trāpīja divus trejačus minūtes laikā. Tādējādi pirms noslēdzošajām desmit minūtēm Latvijas izlasei bija palicis vairs tikai četru punktu pārsvars - 59:55.

Ugunsgrēks tika nodzēsts ceturtās ceturtdaļas sākumā, Artūram Ausējam un Meieram kopīgiem spēkiem veicot 5:0 izrāvienu. Pēcāk piecus punktus pēc kārtas guva Šķēle, un Latvijas izlases pārsvars atkal sasniedza 11 punktus - 71:60. Turpinājumā mūsējie kontrolēja notikumus laukumā un svinēja uzvaru ar 85:81, lai gan galotnē somi parūpējas par intrigu.

Somija - Latvija 81:85 (16:24, 13:16, 26:19, 26:26)

Latvija: Šķēle 16 (5rp), Peiners 16, Siliņš 12, Gražulis 9, Janičenoks 8, Meiers 8 (8ab), Šmits 7, Ausējs 6, Lejasmeiers 3, Gromovs, Bērziņš