Lietuva otrajā puslaikā neitralizē Šrēderu un pieveic Vāciju

© AFP/ SCANPIX

Pie ceturtās uzvaras Eiropas čempionātā basketbolā tikusi Lietuvas izlase. Lietuvieši cīņā par uzvaru B grupā tikās ar Vācijas izlasi, pēc ļoti laba otrā puslaika tiekot pie panākuma ar rezultātu 89:72.

Līdzīgi kā A, arī B grupā izšķirošā cīņa par uzvaru grupā notika jau dienas pirmajā spēlē. Mazliet negaidīti cīņā par pirmo vietu Lietuvas galvenā konkurente bija labi spēlējošā Vācija, kas piedzīvoja tikai vienu zaudējumu, izlaižot uzvaru pār Izraēlu. Lietuva turnīra ievadā nespēja pieveikt Gruziju, bet šajā brīdī tas neko vairs neizšķīra. Lietuvas mērķis noteikti bija uzvara grupā, gaidot savu pretinieku astotdaļfinālā - Grieķiju vai Poliju. Vācija arī nealka, iespējams, tikties ar Franciju vai Slovēniju, tāpēc vēlējās finišēt pirmajā vietā grupā.

Spēli labāk sāka Lietuvas izlase, izvirzoties vadībā ar 6:0. Sekoja Benzinga precīzais tālmetiens, tālāk jau cīņai ritējot daudz līdzīgāk. Lietuva gan spēja saglabāt nelielu vadību, neatdodot to pretiniekiem. Ceturtdaļas vidū vācieši panāca izlīdzinājumu, bet tas arī bija viss. Produktīvs uzbrukumā un cīņā par atlēkušajām bumbām bija Mindaugs Kuzminsks, palīdzot Lietuvai uzvarēt pirmo ceturtdaļu ar rezultātu 23:19.

Otrās ceturtdaļas ievadā Lietuvas basketbolisti turpināja kontrolēt notikumus laukumā, pēc trīs spēlētām minūtēm izvirzoties vadībā ar 33:24. Izrāvienu apturēja Akpinara precīzais tālmetiens, bet lietuvieši ar precīziem soda metieniem pirmo reizi ieguva 10 punktu vadību. Spēli uz sevi uzņēmās Vācijas izlases līderis Deniss Šrēders, palīdzot savai komandai pārņemt vadību. Pirmā puslaika izskaņā lietuviešiem izdevās atgūt vadības grožus un doties lielajā pārtraukumā pie labvēlīga rezultāta 47:43.

AFP/ SCANPIX

Otro puslaiku labāk sāka Lietuvas basketbolisti, ar Jona Valančūna pūlēm atjaunojot 10 punktu pārsvaru (59:49). Īstajā brīdī tālmetienu realizēja Benzings, nepieļaujot tālāku atrāvienu. Jaunais vācu talants Aiza Hartenštains sadeldēja deficītu līdz pieciem punktiem, bet otrā laukuma galā groza apakšā saimniekoja Valančūns. Hartenštains vilka Vācijas izlasi uzbrukumā, bet ar to bija par maz. Lietuvieši noslēdza trešo ceturtdaļu ar 8:0 izrāvienu, iegūstot 12 punktu pārsvaru (72:60).

Ceturtajā ceturtdaļā pusotru minūti komandas nespēja gūt punktus, bet tad tālmetienu realizēja Donāts Motejūns. Lietuvieši turpināja sekmīgi neitralizēt Šrēderu, kas bija viena no galvenajām panākumu atslēgām. Pēc trīs ar pusi minūtēm rezultāts jau bija 77:60 Lietuvas izlases labā. Šrēders un Benzings sadeldēja deficītu, bet lietuvieši kontroli pār spēli neatdeva, atjaunojot 15 punktu pārsvaru (85:70). Vāciešiem atlikušajās minūtē ne uz brīdi neradās vairs iespējas pacīnīties par uzvaru, lietuviešiem gūstot panākumu ar rezultātu 89:72 un triumfējot B grupā.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 27 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām bija Jons Valančūns, bet 15 punkti Donātam Motejūnam. Vācijas izlases labā 26 punktus guva Deniss Šrēders.