Elpu aizraujošā uzvarā fantastiskais Porziņģis rezultatīvs pret ''Lakers''

© USA Sports Today / Scanpix

Kristaps Porziņģis guva 37 punktus pret Losandželosas ''Lakers'', izcīnot uzvaru papildlaikā (113:109). Tā bija latvieša dalīti trešā rezultatīvākā spēle karjerā. 29 no punktiem viņš guva jau pirmajās trīs ceturtdaļās. Tad Porziņģis arī laboja savu tālmetienu rekordu, izceļoties ar 5/5 no trīs punktu zonas.

Kristaps Porziņģis aizvadīja 40 minūtes laukumā un guva 37 punktus (1pt 4/5, 2pt 9/18, 3pt 5/8). Tāpat viņš izcēlās ar 11 atlēkušajām bumbām, trīs no tām uzbrukumā, kas nozīmē, ka latvieša kontā ceturtais ''double-double'' šosezon. Bez tā Porziņģis izdarīja piecus blokus, pārtvēra vienu bumbu un veica arī rezultatīvu piespēli. Tajā pašā laikā viņam trīs personiskās piezīmes un trīs kļūdas. Porziņģis bija pozitīvs ar +/- 5, kas ir dalīti ceturtais labākais rādītājs komandā.

Ņujorkas ''Knicks'' Losandželosas ''Lakers'' uzņēma ar mērķi pirmo reizi kopš 23. novembra izcīnīt secīgas uzvaras, iepriekšējā mačā uzveicot Atlantas ''Hawks'' (111:107). Viesi gan savukārt ieradās ar uzvarētām divām iepriekšējām izbraukuma spēlēm. ''Knicks'' vēl arvien bija bez viena no galvenajiem punktu guvējiem Tima Hārdeveja.

Spēli komandas sāka līdzvērtīgi, abām apmainoties ar vairākiem trāpījumiem. Savu pirmo metienu Kristaps Porziņģis izdarīja ceturtās minūtes sākumā. Latvietis bīstami uzbruka, spēlējot ar muguru pret grozu, bet pēc ātras apgriešanās trāpīt nespēja. Tomēr neilgi vēlāk Porziņģis aizdegās un pusotras minūtes laikā guva astoņus punktus, un rezultātu (8:13) izmainīja par labu ''Knicks'' (16:13). Kā pirmo viņš meta precīzu metienu pāri Lerijam Nensam, nopelnot sodu, ko arī izmantoja. Porziņģim vajadzēja tikai nepilnu minūti, lai savu punktu skaitu palielinātu līdz pieciem, un uzreiz pēc tam viņš arī bloķēja pretinieka metienu. Straujo punktu sēriju noslēdza ar trāpījumu no distances.

Turpmākās minūtes laikā tikai Lonzo Bols spēja izcelties, iemetot tālmetienu (16:16), kas radīja iespēju Porziņģim gūt desmitos ņujorkiešu punktus pēc kārtas, bet latvieša mēģinājums tika bloķēja. Bumbu viņš uzreiz atguva, tomēr arī ar otro iespēju trāpīt neizdevās. Pozīciju gan saglabāja ''Knicks'', kas pēc Duga Makdermota veiksmīga uzbrukuma atgriezās vadībā (18:16). Divas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām latvietis teicami trieca bumbu grozā pēc Kaila O'Kvina ''aley-oop'' piespēles (20:20). Pēc tā ''Lakers'' pārņēma mača kontroli (23:29), bet viesus mazliet piebremzēja Porziņģis, kurš bez problēmām pārmeta pāri Lonzo Bolam (25:29) un guva savus 12. punktus.

Otrajā ceturtdaļā ''Lakers'' turpināja dominēt un pēc Porziņģa atgriešanās laukumā, viņam sākot ar neprecīzu metienu, sasniedza desmit punktu pārsvaru (32:42). Latvijas slavenākais sportists pēc brīža netrāpīja vēl vienu mērķējumu, bet ''Knicks'' saglabāja bumbu, ko arī pārvērta divos punktos. Pirmā puslaika beigās Porziņģis otro reizi mēģināja un otro reizi trāpīja no tālās zonas (39:44). Pirmspēdējā pirmā puslaika minūtē uzbrucējs vēlreiz atzīmējās un ar diviem punktiem atgrieza ''Knicks'' vadībā - 47:46. Tomēr Kentaviusa Kaldvela Poupa trīnīts beigās atļāva ''Lakers'' starplaikā doties vadībā (50:51).

Pēc pārtraukuma Porziņģis izgāja tikpat lielisks, cik bija pirmajā puslaikā, ātri trāpot āķa metienu, bet drīz pēc tam iemeta arī savu trešo tālās zonas mērķējumu - 57:51. Kaldvela Poupa un Bola trīs punktu metieni atļāva visiem izlīdzināt spēli, bet viens no diviem Porziņģa soda metieniem atgrieza ''Knicks'' vadībā (58:57). Pēc brīža viņš zaudēja bumbu kļūdas rezultātā otro reizi šajā mačā, bet to atmaksāja ar savu trešo bloku. Latvietis bija nepaturams un iemeta savu ceturto trīnīti no tikpat mēģinājumiem - 64:63. Bols uzreiz atbildēja ar tālmetienu un pēc tā abas komandas iegāja vairāku precīzu mērķējumu sērijā, to noslēdza trāpījums no perimetra (71:71), ko guva neviens cits kā Kristaps Porziņģis, viņa personiskais rekords. Pirms ceturtās ceturtdaļas sākuma rezultāts uz tablo rādīja 76:79 par labu ''Lakers''. Pēdējos trīs punktus guva Brendons Ingrams, kurš pirms tiem bija 0/10 no laukuma.

Pēdējā ceturtdaļā Porziņģis laukumā atgriezās septiņarpus minūtes pirms beigām pie rezutāta 86:86. Gandrīz uzreiz viņš atrada brīvu vietu metienam no distances, bet latvietis to sasteidza un meta gaužām neprecīzi. Tam sekoja vēl viens Porziņģa tukšais metiens. Tomēr viņš pēc brīža otrpus laukumam bloķēja jau ceturto reizi šajā spēlē. Karjeras rekordu ar fantastisku tālmetienu pārsniedza Franks Nilikinā (13 punkti), palielinot pārsvaru līdz pieci (95:90). Jau trešo metienu pat pa groza stīpu trāpīt nespēja Porziņģis, uzbrucējs gan uzskatīja, ka pret viņu bija sitiens pa elkoni. Latvietis uzreiz pēc tam īsā laikā izdarīja piekto bloku un trāpīja 31. punktu (97:92). Porziņģis bija atbildīgs par sodu savā zonā, bet atmaksāja ar vēl vienu teicamu metienu no tuvās distances - 99:94.

Pēdējā minūtē pie rezultāta 99:96 zem groza neprecīzs bija Porziņģis, atkal esot neapmierināts par tiesnešu darbību, ko izmantoja ''Lakers'', kas pēc Kuzmas trīnīša izlīdzināja rezultātu (99:99). Pēdējā pamatlaika sekundē pie bumbas tika Porziņģis, bet viņam nesanāca izdarīt precīzu metienu un komandas gaidīja papildlaiks.

Porziņģis otrajā minūtē pēc pretinieka nomānīšanas izdarīja bīstamu tālmetienu, bet nespēja trāpīt. Bumbu gan atguva ''Knicks'', izvirzoties vadībā otro reizi papildlaikā - 103:101. Turpmākajās divās minūtēs mājinieki turpināja palielināt pārsvaru - 109:103. Pēc ielaistiem diviem punktiem, latviešu spēka uzbrucējs atbildēja pats ar savu trāpījumu - 111:106. Pēc tā Porziņģis izdarīja savu trešo kļūdu (pirmā ''Knicks'' kopš trešās ceturtdaļas), bet ''Lakers'' to neizmantoja. Vēlāk gan pārsvars tika samazināts līdz divi, bet 0,6 sekundes pirms beigām pret latvieti tika izdarīts pārkāpums. Bez lieka stresa Porziņģis iemeta abus soda metienus un nokārtoja 113:109 uzvaru pret ''Lakers''.