Porziņģis - rezultatīvākais latvietis NBA

© AP/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas spēlē Ņujorkas „Knicks” cieta pamatīgu zaudējumu pret Austrumu konferences līdervienību Bostonas „Celtics” ar 73:103. Kristaps Porziņģis guva 16 punktus, taču uzstādīja karjeras antirekordu +/- rādītājā.

Kristaps Porziņģis nospēlētajās 35 minūtēs guva 16 punktus (1p. 1/3, 2p. 6/13, 3p. 1/5) un savāca četras atlēkušās bumbas un veica trīs rezultatīvas piespēles. Porziņģa rēķinā arī trīs bloķēti metieni, divas piezīmes un viena kļūda, bet pašā mača izskaņā viņš nespēlēja Bostonas milzīgā pārsvara dēļ.

Porziņģis spēli pabeidza ar komandas pārliecinoši sliktāko +/- rādītāju mīnus 36, proti, viņam esot laukumā, „Knicks” guva par 36 punktiem mazāk nekā ielaida (Timam Hārdevejam vēl bija -26, nevienam citam nebija zem -20). Tas ir Porziņģa pārliecinoši sliktākais rādītājs visā viņa NBA karjerā - iepriekš neveiksmīgākā spēle šajā ziņā bija debijas sezonā pret Toronto (-27), bet šosezon Porziņģim ne reizi nebija zem mīnus -20 (-17 arī pret Toronto).

„Knicks” šī bija otrā spēle divās dienās, un komandas sastāvā nebija Žoakima Noā un Rona Beikera, kuram veiktas padziļinātās medicīniskās pārbaudes, kurās konstatēta plīsusi pleca cīpsla, un Beikers izsists no sastāva uz nenoteiktu laiku. Bostonai tikmēr ierindā nebija komandas līdera Kairija Ērvinga un rezerves aizsarga Markusa Smārta, kurš iepriekšējos mačos bija sarūpējis neparocīgas situācijas Porziņģim. Ērvinga nespēlēšanu izcili izmantoja Bostonas rezervists, 23 gadus vecais Terijs Rozīrs, savācot karjeras pirmo „triple-double”.

Porziņģim pret Bostonu šosezon nebija veicies, iepriekšējos divos mačos trāpot tikai trīs no 25 metieniem no spēles, un šo precīzu metienu skaitu Porziņģis šonakt atkārtoja jau spēles pirmajās četrās minūtēs ar trim metieniem no distances. Līdz ar to Porziņģis arī oficiāli kļuva par visu laiku rezultatīvāko latvieti NBA, pārspējot Andri Biedriņa sasniegto, ar kuru vakar bija panākts neizšķirts. Vairāk punktus pirmajā ceturtdaļā Porziņģis neguva, bet rezultatīvi spēlē iesaistījās Maikls Bīzlijs, un „Knicks” zaudēja tikai ar 24:27.

Visu laiku rezultatīvākie Latvijas basketbolisti NBA

V. Sportists Periods Punkti
1. Kristaps Porziņģis 2015- 3263
2. Andris Biedriņš 2004-2014 3247
3. Dāvis Bertāns 2016- 598
4. Gundars Vētra 1992-1993 45

Pēc atgriešanās laukumā otrajā ceturtdaļā Porziņģis netrāpīja divus trejačus, bet bija precīzs pustālajā metienā. Viņam neizdevās apturēt efektīgu Džeilena Brauna danku pāri savām rokām, bet pavisam drīz Porziņģis iedankoja jau pats. Spēles rezultāts kopumā saglabājās līdzvērtīgs līdz pat puslaika beigām, Ņujorkai piebremzējot katru „Celtics” atraušanās mēģinājumu (45:50).

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē „Knicks” deficīts pamazām pieauga jau līdz desmit punktiem, un spēli uz laiku bija spiests atstāt Eness Kanters, kuram iepriekš treniņā bija pārsista lūpa un tagad šī trauma tika atsvaidzināta, un ģērbtuvēs nācās atjaunot šuves pirms atgriešanās laukumā. Ceturtdaļas beigās „Celtics” izmantoja „Knicks” paviršības un ar savu rezervistu un jauno spēlētāju pienesumu atrāvās jau 16 punktu attālumā, taču palika bez Markusa Morisa. Viņš iedankoja ātrajā uzbrukumā, bet smagi nokrita uz sāniem pēc Maikla Bīzlija netīša sitiena pa galvu. Šajā situācijā turklāt piezīme netika fiksēta, un kamēr Moriss joprojām sāpēs gulēja zem groza, Bīzlijs turpināja spēli, par to izpelnoties smacējošu Bostonas publikas izsvilpšanu.

Piezīmju problēmas dēļ pēdējā ceturtdaļā laukumā nedevās „Celtics” garā gala līderis Els Horfords, taču Bostonai netrūka citu aizsargu, lai neļautu Porziņģim izvērsties, un „Knicks” ilgi nespēja gūt grozu. Pirmajās sešās (!) ceturtdaļas minūtēs Ņujorkai vienīgos divus punktus guva Bīzlijs, kamēr Bostonai iniciatīvu uzņēmās debitants Džeisons Teitums, un tika iznīcinātas „Knicks” pēdējās cerības uz uzvaru, ar izrāvienu 18:2 iegūstot jau 32 punktu pārsvaru (99:67).

Porziņģis tobrīd tika nomainīts, un spēles pēdējās minūtes tika aizvadītas ar tālākajiem rezervistiem laukumā. "Knicks" rezultativitāti tas īpaši neuzlaboja, un Ņujorka pēdējā ceturtdaļā kopā guva tikai astoņus punktus (atkārtots 70 gadus vecā kluba antirekords), piedzīvot sagrāvi ar 73:103.

”Celtics” (37-15) -”Knicks” (23-29)) 103:73

Celtics: Moriss 20, Rozīrs 17 (11 atl.b., 10 rez.p.), Teitums 15, Horfords 14, Brauns 14, Naders 10, Teiss 8, Ojeleje 3, Beinss 2, Alens, Jabusele.
Knicks: Kanters 17 (17 atl.b.), Porziņģis 16, Bīzlijs 12, Lī 7, Nilikinā 5, Hārdevejs 4, Tomass 3, Ernangomess 3, Dotsons 3, Džeks 2, Bērks 1, Makdermots, O`Kvins.