Gulbis uzvar setu, bet zaudē spēli pret Federeru

© Portāls Sportacentrs.com

Ar zaudējumu pret ATP ranga līderi Rodžeru Federeru dalību Dohas ATP tenisa turnīrā beidzis latvietis Ernests Gulbis. Ceturtdaļfināla mačā Šveices sportists bija pārāks tikai sīvā triju setu spēlē – 6:2, 4:6, 6:4. Turnīrā Gulbis nopelnīja 45 reitinga punktus un 30 090 ASV dolāru prēmiju.

Dohas ATP turnīrā čempionu noskaidros jau sestdien, tāpēc šodien bija jāizspēlē visi ceturtdaļfināli. Pirmajos divos pie uzvarām tika serbs Viktors Troickis un spānis Rafaels Nadals, bet Latvija visvairāk gaidīja trešo ceturtdaļfināla cīņu, kurā spēlēja arī Ernests Gulbis. Par lielu notikumu šo maču varēja dēvēt ne vien tāpēc, ka Gulbis bija ticis līdz ceturtdaļfinālam, bet arī tāpēc, ka pretiniekos bija ATP ranga līderis Rodžers Federers. Līdz šim Gulbis jau bija paspējis uzspēlēt ar teju visiem ATP ranga dūžiem, bet pret Federeru vēl ne reizi. Abi tenisisti turnīra pirmās divas kārtas bija pārvarējuši bez zaudētiem setiem – Gulbim uzvaras pret Montanjesu un Seppi, kamēr Federeram pār Rohusu un Koroļovu. Abu pirmās cīņas neapšaubāms favorīts, protams, bija divkārtējais šī turnīra čempions Federers, tomēr Gulbim līdz šim bija izdevies cienīgi nospēlēt pret spēcīgiem pretiniekiem. Arī debijas spēlē pret ATP ranga līderi tas tika gaidīts.

Jau trešo maču pēc kārtas izlozē uzvarēja Gulbja pretinieks un trešo reizi pēc kārtas izvēlējās serves uzņemšanu. Pirmo geimu pie savas serves Gulbis prata uzvarēt, uz ko Federers atbildēja ar sauso geimu. Arī trešajā geimā Ernestam bija laba iespēja uzvarēt, taču sitienu no tīkla viņš raidīja autā. Uzreiz pēc tam Federers tika pie pirmās breikbumbas mačā, ko Gulbis atspēlēja ar labu servi, bet ar otro iespēju Federers tika priekšā. Gulbis to pasniedza kā dāvanu divu dubultkļūdu izpildījumā. Arī nākamo geimu šveicietis uzvarēja sausā, vēlāk tiekot priekšā ar 40:0 arī pie Gulbja serves. Ernests gan izrādīja lielu apņēmību un atspēlēja šīs breikbumbas, tomēr vēlāk šis geims tāpat tika zaudēts – mūsu sportistu atkal pievīla kļūdas brīžos, kad izspēle jau praktiski bija uzvarēta. Sestajā geimā Ernests uzvarēja pirmās izspēles uz Federera serves (brīžos, kad šveicietis izpildīja otro servi), tika pat līdz 40:40, tomēr vairāk neiespēja – 1:5. Savu nākamo serves geimu Gulbis spēja uzvarēt visai droši, turklāt labi uzņemot Federera serves tika arī pie pirmās breikbumbas nākamajā geimā. Tās izspēlē latvietis nedaudz raidīja bumbiņu autā, bet otru iespēju Federers viņam vairs nedeva – 6:2.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.