Sevastovai pirmais WTA fināls

Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova pirmo reizi iekļuvusi WTA tūres turnīra finālā, šodien Eštorilas (Portugāle) turnīra pusfinālā trīs setos pieveicot ķīnieti Šuaju Penu – 6:7(6), 6:1, 6:3.

Spēles pirmais sets aizritēja labākajās sieviešu tenisa tradīcijās. Ar serves noturēšanu lielas problēmas bija abām tenisistēm. Maču labāk sāka Pena, kura izvirzījās vadībā ar 2:0. Sevastova atbildēja ar trīs pēc kārtas uzvarētiem geimiem un pārņēma vadību – 3:2. Nedaudz vēlāk Latvijas pirmā rakete bija vēlreiz priekšā ar breiku – 4:3. Diemžēl pārsvaru atkal neizdevās noturēt. Pēc tam pirmo reizi kādai no tenisistēm izdevās savu servi paņemt ''uz nulles'', tas izdevās Penai, kura panāca 5:4 savā labā. Sevastovai bija jāservē, lai turpinātu setu.

Atspēlējot vienu setbumbu, izdevās izlīdzināt rezultātu – 5:5. 12. geimā Sevastova atspēlēja vēl vienu setbumbu, izcīnot taibreiku. Tajā nedaudz labāka bija Pena, izvirzoties vadībā ar 6:4 un iegūstot vēl divas setbumbas. Pirmo Anastasija atspēlēja ar spēcīgu servi, bet pēc tam ar lielisku uzbrukumu no gala līnijas piespieda pretinieci kapitulēt – 6:6. Nākamajās divās izspēlēs gan pārāka bija ķīniete, pirmo setu noslēdzot savā labā ar 8:6.

Otrais sets Sevastovai sākās neveiksmīgi. Kļūdām bagāts pirmais savas serves geims tika atdots ''uz nulles''. Liepājniece gan operatīvi spēja savākties un ar agresīvu uzbrukuma tenisu pārņēma iniciatīvu un uzvarēja sešos geimos pēc kārtas, otro setu ''paņemot'' nieka 22 minūtēs ar 6:1. Tiesa, jāsaka, ka Pena seta otro pusi aizvadīja, nespēlējot ar pilnu atdevi.

Sevastovai bija iespēja uzvarēt arī septītajā geimā pēc kārtas, taču 3. seta sākumā neizdevās izmantot breikbumbu. Pena veiksmīgi izgāja pie tīkla, kas palīdzēja novērst nepatikšanas – 1:0 Ķīnas tenisistes labā. Ceturtajā geimā divas iespējas bija Penai, taču arī viņai nesekmējās, un Sevastova geimu pabeidza ar bekhenda sitienu pa līniju – 2:2. Nākamajā geimā Šuajai bija milzīgas problēmas ar servi, kā rezultātā Sevastova tika pie breika iespējām. Divas ķīniete atspēlēja, bet trešo nespēja, un Sevastova ieguva breika pārsvaru – 3:2.

Pēc tam tika noturēta sava serve, un līdz finālam bija tikai divi geimi. Astotajā geimā Pena pie Sevastovas serves sāka ar 30:0, taču pašas kļūdas un Anastasijas uzbrukums ķīnietei neļāva atspēlēties. Neizmantojusi mazo iespēju, Pena pēc tam salūza un faktiski bez cīņas zaudēja nākamo geimu, kas nozīmēja mača beigas un Sevastovas uzvaru – 6:7(6), 6:1, 6:3.

Savā pirmajā WTA finālā Sevastova tiksies ar rumānietes Soranas Kirstejas un spānietes Arančas Paras Santonhas spēles uzvarētāju. Fināla sasniegšana Sevastovai devusi 200 ranga punktus un 13 740 eiro prēmiju.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.