Gulbis tieksies pēc vēl divām uzvarām Losandželosā

ASV pilsētā Losandželosā turpinās ATP turnīra „Farmers Classic” izspēle. Divi mači dienas kārtībā gaidāmi arī latvietim Ernestam Gulbim – vispirms šovakar ap 23:30 pēc Latvijas laika jāaizvada vienspēļu turnīra 2.kārtas spēle pret kolumbieti Alehandro Falju, bet ap septiņiem rītā piektdienā dubultspēļu turnīra ceturtdaļfināla mačs pret dvīņubrāļiem Braieniem.

Atgriešanās turnīrs pēc divu mēnešu piespiedu pauzes Ernestam Gulbim iznācis pietiekami saspringts. Losandželosā mūsu tenisists pieteicies kā vienspēļu, tā dubultspēļu sacensībām un abās pārvarējis pirmo kārtu. Pirmdien vienspēlēs ar 7:5, 7:5 izdevās pieveikt slovāku Lukašu Lačko (ATP 60.). Spēle gan nebija augstākās kvalitātes ne no viena tenisista, tomēr nedaudz labāks bija Ernests. Kā latvietis atzina pēc spēles, tad galvenais pēc šāda pēc pārtraukuma bijis izcīnīt uzvaru. Tikmēr vakar vakarā Gulbis kopā ar Dmitriju Tursunovu uzvarēja arī dubultspēļu turnīra pirmās kārtas spēlē – 6:3, 3:6, 11:9 pret Santjago Gonzalesu un Trevisu Retenmaijeru. Šajā spēlē Latvijas un Krievijas duets atspēlēja divas mačbumbas, bet diezin vai patērēja daudz spēku.

Šodien (pēc vietējā laika) Gulbim uzreiz divi mači. Ap 23:30 pēc Latvijas laika (pēc Feliasiano Lopesa un Dudi Selas mača) centrālajā kortā Ernests tiksies ar kolumbieti Alehandro Falju. 26 gadus vecais Falja ATP rangā šobrīd ieņem 65. vietu, bet šī gada aprīlī bijis rekordpozīcijā (58.). Lai gan varētu šķist, ka dienvidamerikānim piemērotākie ir māla korti, tomēr viņš pats priekšroku dod spēlēšanai hard seguma laukumos. Panākumi ATP turnīros gan nav bijuši, tomēr nenovērtēt kolumbieti nedrīkst. Tas pierādījies arī Ernesta iepriekšējā spēlē pret Falju – ja 2007. gadā Monsas „Challenger” turnīrā Gulbis uzvarēja pārliecinoši ar 6:4, 6:2, tad pērn Monreālā Gulbim zaudējums – 6:7(4), 5:7. Turnīra pirmajā kārtā Falja divos setos uzveica slovāku Karolu Beku – 7:6(3), 6:4, divas reizes zaudējot savu servi, bet trīs reizes to laužot pretiniekam. Bukmeikeru prognozēs favorīta statuss ir atvēlēts Ernestam un, cerams, to izdosies apliecināt.

Vakara sesijā (kad Latvijā jau būs agrs rīts) Gulbis vēlreiz dosies centrālajā kortā, lai kopā ar Dmitriju Tursunovu aizvadītu dubultspēļu turnīra ceturtdaļfināla spēli. pretinieki šoreiz krietni nopietnāki nekā pirmajā spēlē – dvīņubrāļi Bobs un Maiks Braieni no ASV, kuri šobrīd ir pasaules otrais labākais duets rangā (aiz Daniela Nestora un Nenada Zimoņiča). Protams, ka šīs spēles favorīti ir amerikāņi, tomēr dubultspēlēs pārsteigumi ir vēl biežāk nekā vienspēlēs un arī Braieniem negaidītu neveiksmju netrūkst. Šīs spēles sākums visticamāk ap septiņiem rītā (5:30 maču uzsāks Endijs Marejs un Tims Smičeks).

Visi tenisa līdzjutēji abām Gulbja spēlēm varēs sekot līdzi arī videoformātā – internetā atrodami vairāki resursi, kur mačus iespējams vērot bez maksas.

”Farmers Classic” ATP Tour 250 turnīrs. Losandželosa, ASV.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.