Lejnieks zaudē, Latvija izkrīt no Deivisa kausa 1. grupas

Latvijas tenisists Kārlis Lejnieks izšķirošajā spēlē ar 5:7, 4:6, 6:7(3) piekāpās Polijas sportistam Ježijam Janovičam, tādējādi Latvijas valstsvienība izkritusi no Eiropas Āfirkas zonas 1. grupas.

Sportacentrs.com jau ziņoja, ka pirms pēdējās dienas Polijas valstsvienība bija izvirzījusies vadībā ar 2:1, bet, pateicoties Ernesta Gulbja izcīnītajai uzvarai pār Mihalu Pžisiezniju (6:7(5), 6:1, 6:2, 7:5 ) Latvija izlīdzināja rezultātu (2:2) un viss izšķīrās Kārļa Lejnieka mačā ar Ježiju Janoviču.

Spēli ar servi sāka latvietis un to darīja sekmīgi, uzvarot pirmo geimu pārliecinoši. Arī pie pretinieka serves Lejnieks spēlēja labi, tomēr nobreikot poli viņam neizdevās (1:1). Līdzīgi kā spēles sākumā, arī spēles turpinājuma abi tenisisti turpināja pārliecinoši servēt. Diemžēl pie rezultāta 5:5 Lejnieks pieļāva trīs dubultkļūdas pēc kārtas, dodot Janovičam trīs breikbumbas, no kurām polis izmantoja trešo. Nekādas vaļības polis nepieļāva, uzvarot pirmo setu ar 7:5.

Arī otrajā setā gan Lejnieks, gan Janovičs sekmīgi spēlēja pie savām servēm, tomēr devītajā geimā pāris latvieša pieļautās kļūdas deva Janovičam divas breikbumbas un polis izmantoja jau pirmo. Līdzīgi kā pirmajā setā, arī šoreiz Janovičs, servējot par uzvaru setā to darīja pārliecinoši - 6:4. Trešajā setā abi spēlētāji geimus pie savas serves uzvarēja līdz sestajam geimam, kad pretinieku nobreikot izdevās Lejniekam. Diemžēl uzreiz ar to pašu atbildēja arī Janovičs - 4:3. Pie rezultātiem 4:4 un 5:5 Janovičs tika pie breikbumbām , tomēr Lejnieks neļāva viņam tās izmantot un spēle nonāca līdz taibreikam. Diemžēl tajā daudz labāk spēlēja Janovičs (7:3), izcīnot Polijas valstsvienībai izšķirošo trešo uzvaru.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.