Gulbis iekļūst Sidnejas ATP vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis iekļuvis Sidnejas ATP vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā. Lai arī pirmo setu pret krievu Igoru Andrejevu mūsu tenisists zaudēja, tomēr mača turpinājumā pārņēma iniciatīvu un triumfēja ar 2:6, 6:4, 6:3. Gulbja nākamais pretinieks būs ukrainis Sergijs Stahovskis (ATP 50.).

Nedēļā pirms „Australian Open” Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis (ATP 24.) bija nolēmis piedalīties Sidnejas ATP turnīrā. Šajās sacensībās Gulbis startēja jau pirms četriem gadiem, kad pārvarēja kvalifikāciju, bet pamatturnīra pirmajā kārtā zaudēja Markosam Bagdatim, bet šogad uz turnīru viņš bija ieradies jau favorīta statusā. 22 gadus vecajam latvietim bija turnīra trešās raketes gods, kas cīņu ļauj uzsākt no 2.kārtas. Pirmais pretinieks bija labi zināmais krievs Igors Andrejevs. ATP rangā viņam šobrīd 79. pozīcija, taču vēl pirms pāris gadiem viņš bijis ranga divdesmitniekā. Tieši pirms pāris gadiem arī bija notikušas abas Gulbja un Andrejeva savstarpējās spēles. Abas 2.kārtā un abās uzvarētājs bija krievs – 2009. gadā Melburnā ar 6:4, 6:4, 5:7, 3:6, 6:4 un 2009.gadā Indianvelsā ar 6:4, 6:4. Sidnejā Andrejevs bija aizvadījis jau četras spēles (sācis no kvalifikācijas), kamēr Gulbis ieradies no Dohas, bet bukmeikeru skatījumā latvietim neliela favorīta loma.

Abu tenisistu trešā tikšanās reize aizsākās ar neveiksmīgu Gulbja spēli. Pirmajā setā latvietim neklausīja serve, kā rezultātā pārliecinošs zaudējums setā ar 2:6. Otrajā setā Gulbis prata uzlabot sniegumu pie savas serves, turklāt seta izskaņā beidzot uzvarēja geimu pie pretinieka serves, paņemot setu ar 6:4. Izšķirošajā setā pārsvars jau bija Ernesta pusē, un vajadzēja gaidīt to brīdi, kad tiks lauzta andrejeva serve. Ar astoto mēģinājumu tas izdevās sestajā geimā un latvietis noveda maču līdz uzvarošām beigām – 2:6, 6:4 6:3 pēc divu stundu un 20 minūšu cīņas. Mačā Gulbis izpildīja 17 neatvairāmas serves, tomēr pieļāva arī piecas dubultkļūdas.

Agrā mača (sākums 11:00 pēc vietējā laika) ievads latvietim un viņa faniem bija skumīgs. Jau pirmajā geimā Ernests tika nobreikots, bet piektajā otro reizi zaudēja savu servi. Mirkli vēlāk bija iespēja vismaz vienu geimu atspēlēt, tomēr tā tika palaista garām. Līdz ar to jāsamierinās ar 2:6 zaudējumu. Pirmajā setā Gulbim pagalam nevedās ar servi (trīs dubultkļūdas, 48% pirmā serve, 3/11 uzvarētie punkti pie otrās serves).

Otrā seta sākumā tika „ieslēgta” serve – trīs eisi jau pirmajā geimā, taču ar pretinieka serves laušanu joprojām nesekmējās (ceturtajā geimā neizmantota breikbumba), kas seta vidū vēstīja līdzsvaru uz tablo – 3:3. Devītajā geimā Gulbis izbēga no iespējamām nepatikšanām, atspēlējot breikbumbu un saglabājot vadību, bet brīdi vēlāk jau tika pie divām setbumbām. Ja pirmo Krievijas tenisists atspēlēja, tad otro ne – 6:4 Ernesta labā.

Trešo setu Gulbis atkal iesāka ar sausā paņemtu savu serves geimu, bet pie Andrejeva serves neizmantoja divas breikbumbas. Iniciatīva gan bija pārgājusi latvieša pusē, jo arī nākamajā geimā pie savas serves Gulbis nezaudēja ne izspēles. Nākamās iespējas lauzt sāncenša servi Ernestam bija sestajā geimā. Pirmās piecas breikbumbas šajā geimā Andrejevs atspēlēja, bet sestā bija latvietim veiksmīga – 4:2. Atlikušos mača geimus uzvarēja servētāji, kas nozīmēja Gulbja uzvaru pēc divu stundu un 20 minūšu cīniņa – 2:6, 6:4, 6:3.

Uzvarētie punkti 94 86

Par uzvaru latvietis nopelnīja 45 reitinga punktus un 12 500 ASV dolāru prēmiju. Ceturtdaļfinālā, kas notiks jau naktī uz ceturtdienu, Gulbja pretinieks būs ukrainis Sergijs Stahovskis. 25 gadus vecais sportists ATP rangā šobrīd ieņem 50.vietu, bet Sidnejā apspēlējis vācieti Benjaminu Bekeru un spāni Giljermo Garsiju Lopesu. Gulbis pret Stahovski līdz šim spēlējis vienu reizi – 2007.gadā „Challenger” turnīrā Francijā gūta uzvara ar 3:6, 7:6(3), 6:2.

” Medibank International”. Sidneja, Austrālija.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.