Sevastova Austrālijas atklātajā čempionātā zaudē tenisa ranga līderei Vozņacki

Anastasijai Sevastovai pēc lieliska spēles sākuma svētdien neizdevās tikpat veiksmīgs turpinājums un Latvijas tenisa līdere piekāpās pasaules pirmajai raketei dānietei Karolīnai Vozņacki cīņā par vietu Austrālijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā.

Divu vienaudžu cīņā Vozņacki bija pārāka divos setos ar 6-3, 6-4, liecina rīkotāju informācija.

Agresīvi spēlējot no gala līnijas un parādot lielisku bumbas izjūtu, Sevastova cīņu "Melbourne Park" tenisa stadiona centrālajā Roda Leivera arēnā uzsāka ar gūtu punktu pretinieces servē, un līdz pirmā seta vidum bija stuācijas noteicēja laukumā. Taču pajūkot pašas servei, Sevastova ļāva pretiniecei panākt izlīdzinājumu 3-3. Turklāt Vozņacki atguvās pēc sākotnējām neveiksmēm un guva uzvarai setā nepieciešamo punktu pretinieces servē, kad rezultāts kļuva 5-3.

Otrajā setā spēlētājām krājot punktus sāncenšu servēs, vadībā ar 2-1 izvirzījās Vozņacki. Sevastovai nereti izdevās spoži nospēlētas epizodes, tomēr dāniete darbojās stabilāk, kas izrādījās izšķiroši seta galotnē. Sevastova vēl panāca neizšķirtu 4-4, taču tūlīt pat nepiespiestu kļūdu dēļ zaudēja savu servi un vēlāk vairs neko nespēja glābt. Spēle noslēdzās pēc stundu un 20 minūtes ilgušas cīņas.

Vozņacki līdz šim ne reizi nav kļuvusi par čempioni kādā "Grand Slam" turnīrā, taču 20 gadu vecās tenisistes rēķinā ir 12 citi uzvarētājas tituli Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) sacensībās vienspēlēs. Sevastovai pagājušajā sezonā izdevās uzvarēt karjerā pirmajā turnīrā, bet šogad Melburnā viņa spēlēja pēc bronhīta, un iesildīšanās turnīros janvārī nepiedalījās veselības stāvokļa dēļ.

Sevastovai līdzšinējā karjerā sezonas četros prestižākajos turnīros nekad nebija izdevies tikt tālāk par otro kārtu, turklāt Austrālijas atklātajā čempionātā viņa pirms 2011.gada pamatturnīros bija aizvadījusi tikai vienu zaudētu spēli.

Sagaidāms, ka iekļūšana Austrālijas atklātā čempionāta 16 spēcīgāko spēlētāju vidū Sevastovai ļaus sasniegt jaunu personisko rekordu pasaules rangā, kur viņa līdz šim nav bijusi augstāk par 44.vietu, bet patlaban ir 46.pozīcijā.

Melburnā Sevastova nopelnīja 280 reitinga punktu un 93 000 Austrālijas dolāru (48 000 latu) no 25 miljonu Austrālijas dolāru (13 miljonu latu) balvu fonda. Turnīra pirmajās trijās kārtās viņa uzvarēja slovēnieti Polonu Hercogu, Beļģijas tenisisti Janīnu Vikmaijeri un krievieti Vesnu Manasijevu.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.