Apspēlējot Bereru, Gulbis atgriežas uz panākumu takas

Trīs zaudējumu sēriju šodien izdevies pārtraukt Latvijas tenisa līderim Ernestam Gulbim. Dubaijas ATP tenisa turnīra 1.kārtā viņš itin pārliecinoši tika galā ar vācieti Mihaelu Bereru - 6:3, 6:4. Par uzvaru Gulbis nopelnījis 45 reitinga punktus, bet nākamajā kārtā tiksies ar Sergija Stahovska (Ukraina) un Omara Avadī (AAE) cīņas uzvarētāju.

Ja pērn februārī Ernests Gulbis (ATP 24.) veiksmīgi spēlēja ASV notiekošajos turnīros (pusfināls Memfisā, čempiona tituls Delrejbīčā), tad šogad latvietis izvēlējās spēlēt turnīrus Roterdamā, Marseļā un Dubaijā. Slimības dēļ Roterdamā gan neiznāca uzspēlēt, arī Marseļā zaudēts tika jau pirmajā kārtā, un uzvaru gaidīšanu vajadzēja atlikt uz Dubaijas ATP Tour 500 sērijas turnīru. Latvietis tam pieteicies pirmo reizi karjerā un ticis izliktā sportista kārtā (8.numurs). Izlozē par latvieša pretinieku kļuva vācietis Mihaels Berers, kuram jaunākajā ATP rangā 70.vieta. Lai gan pērn Berers Dubaijā bija sasniedzis ceturtdaļfinālu, šodienas mačā favorīta lomā bija Ernests, kura kontā uzvaras abās iepriekšējās spēlēs pret vācieti - 2006. gadā Vācijas pilsētas Oberštaufenes "Challenger" turnīrā Gulbis uzvarēja ar 6:2, 5:7, 7:5, bet gadu vēlāk „US Open” 1.kārtā ar 7:6(4), 6:2, 6:1.

Izlozē pirms mača uzvarēja Ernests un izvēlējās servēt. Uzvarējis savu geimu, latvietis veiksmīgi nospēlēja arī pie vācieša serves un uzreiz tika vadībā ar 2:0. Nākamajā geimā Bereram bija labas iespējas atgūt breiku, jo Gulbis nokļuva 15:40 pozīcijā pie savas serves, tomēr īstajā brīdī Ernests apliecināja savas lieliskās servētāja īpašības un vēl vairāk nostiprināja pārsvaru – 3:0. Turpmākie serves geimi noslēdzas ar servētāju pārsvaru - abi tenisisti gan pieļāva pa vairākām kļūdām, tomēr uz serves rēķina triumfēja geimos. Tas noveda pie 5:3 un Gulbja serves. Ernests ieguva divas setbumbas, pirmās izspēlē gan pieļauta dubultkļūda, bet ar otro viss nokārtots – 6:3.

Otro setu ar servi sāka Berers, bet jau pirmajā geimā Gulbis tika vadībā - ar lielisku bekhendu Ernests sarūpēja breikbumbu, bet tās izspēlē vācietis pieļāva rupju kļūdu, raidot bumbiņu krietnā autā. Gulbis prata nostiprināt pārsvaru ar savu servi, un tikai tad grūtā cīņā Berers izmocīja pirmo uzvarēto geimu setā (vācietis bieži pēc serves devās pie tīkla, tomēr tas ne vienmēr deva rezultātu). Problēmas pie savas serves latvietim radās sestajā geimā, kad vairākas reizes rezultāts bija „vienādi” un Berers pat tika līdz breikbumbai, tomēr realizēt to Ernests neļāva – 4:2. Septītajā geimā ar lielisku apvedošo sitienu Gulbis ieguva divas breikbumbas, tomēr šoreiz ar realizāciju neveicās. Ne bez grūtībām tika paņemts astotais geims, bet devītajā Gulbim jau divas mačbumbas, tomēr vācietis atkal atspēlējās. Visu atlika pabeigt ar savu servi, pie kuras problēmu vairs nebija – galarezultāts 6:3, 6:4.

Spēles statistika – 6:3 6:4

Turnīra 2.kārtā Latvijas vadošo tenisistu gaida cīņa pret ukraini Sergiju Stahovski (ATP 43.) vai arī mājinieku Omaru Avadī (ATP 1112.), kuru savstarpējā cīņa notiks rīt. Pirmās kārtas pārvarēšana latvietim devusi 45 reitinga punktus un 20 670 ASV dolāru prēmiju.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.