Samoilovs/Sorokins Klāgenfurtē izcīna 17. vietu

Klāgenfurtē (Austrija) notiekošajā FIVB ''Grand Slam'' sērijas posmā Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins izcīnījuši 17. vietu.

Apakšgrupā vakar mūsu duets bija izcīnījis vienu uzvaru divās spēlēs un šodien pret Gruzijas duetu Geor / Gia aizvadīja atlikušo grupas maču.

Praktiski viss pirmais sets aizritēja punkts punktā. Tā beigās latvieši ar trim punktiem pēc kārtas nodrošināja uzvaru setā ar 21:18. Arī otrā seta sākums bija līdzīgs – sākumā vadībā izvirzījās Samoilovs/Sokrokins, tad ļāva vairākus punktus gūt gruzīniem, nonākot iedzinēju lomā ar 2:6. Paņemtais pārtraukums īsti par labu nenāca, pretinieku pārsvars saglabājās un sets tika zaudēts ar 15:21.

Izšķirošais sets sākās ar vairākām neveiksmēm kā uzbrukumā, tā aizsardzībā, kas noveda pie 1:4. Lai arī izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, sekoja vēl vairākas kļūdas, kas Samoilovu un Sorokinu attālināja no panākuma – 3:8. Seta sākumā zaudētos punktus tā arī neizdevās atgūt, tādejādi Latvijas duets zaudēja kā setu (8:15), tā spēli – 1:2.

O grupas noslēgumā Samoilovs/Sorokins finišēja ar vienu uzvaru trīs spēlēs, taču pateicoties tieši uzvarai pār Ķīnas duetu, iekļuva izslēgšanas spēļu fāzē. Tur pirmajā kārtā Latvijas duetam pretī stājās itāļi Nikolai / Lupo, kuri Polijā no trases noņēma Pļaviņu un Šmēdiņu. Arī Ruslanam un Sašam mačā pret šo Itālijas duetu uzvarēt neizdevās. Zaudējums divos setos un jāsamierinās ar 17. vietu. Mača rezultāts 0:2 (18:21, 11:21).