Ar biatlona klasiku startēs cīņa par Lielo kristāla globusu

© SCANPIX

Ar 20 km individuālo distanci jeb biatlona klasiku vīriešiem trešdien Estešundā (Zviedrija) turpināsies Pasaules kausa izcīņas 1. posms. Slimības dēļ nestartēs Andrejs Rastorgujevs. Startam pieteikti trīs Latvijas biatlonisti - Daumants Lūsa (74. starta numurs), Rolands Pužulis (78.) un Roberts Slotiņš (97.). Sacensību sākums plkst. 18:15 pēc Latvijas laika.

Par biatlona klasikas galveno favorītu uzskatāms pēdējo četru sezonu Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma uzvarētājs Martēns Furkads. Iepriekšējā nedēļas nogalē M.Furkads startēja Pasaules kausa izcīņas posmā distanču slēpošanā. Sprinta distancē biatlonistiem neierastajā klasiskajā stilā M.Furkadam pieticīgā 95. vieta, taču 10 kilometru brīvā stila distancē M.Furkads sasniedza 22. vietu.

M.Furkads par prioritātēm šosezon izvirzījis kā cīņu par Lielo kristāla globusu, tā pasaules čempionātu Holmenkollenā. Pērn M.Furkads uzvarēja divās no trim biatlona klasikām, vienreiz uzvarēja Emils Hegle Svendsens (Norvēģija), kamēr Mazo kristāla globusu ieguva Sergejs Semenovs (Ukraina). Par šo sezonu plašāk lasiet biatlona pirmssezonas apskatā.

Favorītu lokā ir arī Tarjei Bē (Norvēģija), kurš gan savas izredzes vērtē piesardzīgi, Svendsens, kurš pērn uzvarēja klasikā Estešundā, Simons Šemps (Vācija), Jakovs Faks (Slovēnija), Juhanness Bē (Norvēģija) un Antons Šipuļins (Krievija). Tāpat nedrīkst aizmirst par vāciešiem Arndu Paiferu, Eriku Leseru, Andreasu Birnbaheru, Simonu Furkadu (Francija), kurš alkst revanša par piedzīvoto neveiksmi pāru jauktajā stafetē, čehu Mihalu Šlesingru un citiem.

Tarjei un Juhanness Bē svētdien kopā ar Faniju Birkelanu un Tirilu Ekhofu uzvarēja jauktajā stafetē. Pirmssezonas sacensībās Norvēģijā vislabāk veicās Šempam, kurš uzvarēja gan sprintā, gan masu startā. Pāru jauktajā stafetē teicamu sniegumu demonstrēja Neitans Smits (Kanāda), kurš varētu pārsteigt arī individuālajā distancē. Pāru jauktajā stafetē Kanādai otrā vieta. Veselības problēmu dēļ arī klasikā nestartēs Lukass Hofers (Itālija).

Iepriekšējās nedēļas nogalē pāru jauktajā stafetē Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika izcīnīja astoto vietu. Tikmēr Roberts Slotiņš startēja sprintā IBU kausa izcīņas 1. posmā Idrē (Zviedrija), kur ieņēma 68. vietu (četras kļūdas šaušanā). Pērn 20 kilometru distancē Estešundā labākais no Latvijas biatlonistiem bija Rolands Pužulis, kuram 65. vieta.

Kopumā sacensībām pieteikti 106 biatlonisti. Sacensību sākums plkst. 18:15 pēc Latvijas laika, tiešraide Eurosport un internetā. Ceturtdien plkst. 18:15 plānota 15 kilometru individuālā distance sievietēm.