"Warriors" spēlē vāji un cieš sakāvi Klīvlendā

© SCANPIX

Klīvlendas "Cavaliers", spēlējot bez Kevina Lava, NBA finālsērijas trešajā mačā ar 120:90 pārliecinoši pārspēja "Warriors". Sērijā rezultāts 2-1 joprojām "Warriors" labā.

Lai arī Kevins Lavs ļoti vēlējās piedalīties šodienas mačā, viņš nepaspēja nokārtot visas nepieciešamās veselības pārbaudes, kas apliecinātu, ka viņš izvairījies no smadzeņu satricinājuma. Līdz ar to mediķi Lavam nesniedza atļauju doties laukumā, un „Cavaliers” izvēlējās sākumsastāvā viņa vietā iekļaut Ričardu Džefersonu, kamēr Lebrons Džeimss darbojās spēka uzbrucēja pozīcijā.

„Cavaliers” aizvadīja izcilu pirmo ceturtdaļu, kurā ļoti aktīvi un mērķtiecīgi darbojās aizsardzībā. Klīvlenda arī izspēlēja līdz vairākiem brīviem metieniem, un vietējā publika ar milzīgu atbalstu dzina uz priekšu savu komandu. „Warriors” tikmēr nespēja trāpīt praktiski neko, ieskaitot soda metienus, turklāt arī brīvi metieni bieži vien bija izteikti neprecīzi, knapi skarot groza stīpu. Šāds kontrasts abu komandu sniegumā ļāva „Cavaliers” iegūt pārsvaru 33:13 (!), turklāt neapturams pirmajā ceturtdaļā bija Klīvlendas saspēles vadītājs Kairijs Ērvings, kurš sameta 17 punktus.

„Warriors” līderi Stefens Karijs un Klejs Tompsons turpināja pirmajās divās spēlēs iesākto pieticīgo sniegumu, turklāt iekļuva arī citās problēmās - Karijs puslaiku noslēdza ar trim piezīmēm, kamēr Tompsons pēc ietriekšanās Timofeja Mozgova veidotajā aizsegā guva ceļgala sasitumu. Tompsons uz brītiņu pameta spēli, taču atgriezās un puslaika beigās viņam bija desmit punkti.

Otrajā ceturtdaļā „Warriors” pamazām sāka atspēlēties, pateicoties Herisona Bārnsa rezultativitātei un Dreimonda Grīna sešām piespēlēm. „Cavaliers” uzbrukums tikmēr bija nedaudz iestrēdzis, un ne Lebrons Džeimss, ne Ērvings vairs nerādīja tik iespaidīgu basketbolu kā sākumā, taču Tristana Tompsona septiņas atlēkušās bumbas uzbrukumā deva „Cavaliers” papildu iespējas, un puslaiks tika pabeigts ar 51:43. No centra bumbu grozā trāpīja Ērls Smits, taču mirkli jau pēc puslaika izskaņas, un trīs punkti netika ieskaitīti. „Warriors” tikmēr bija trāpījusi divus no 14 trejačiem...

Pēc puslaika pārtraukuma „Cavaliers” atkal pārņēma iniciatīvu un atjaunoja 20 punktu pārsvaru. Džeimss realizēja vairākus metienus no distances, kamēr „Warriors” turpināja spēlēt pavirši uzbrukumā un pārāk pasīvi aizsardzībā. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē Karijs trāpīja vairākus tālmetienus, bet tas nemainīja faktu, ka viņš vairākas reizes bija galvenais grēkāzis aizsardzībā un nespēja sapurināt komandu arī uzbrukumā. Simbolisks bija brīdis, kad Karijs pēc tiesneša svilpes vēlējās treniņrežīmā iemest no groza apakšas, taču Lebrons viņu asi un pārliecinoši nobloķēja. Spēles raksturs vairs nemainījās, un „Cavs” mierīgi sagaidīja uzvaru ar rezultātu 120:90, pēdējo ceturtdaļu jau aizvadot bez intrigas par mača uzvarētāju.

Džeimss maču pabeidza ar 32 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, kamēr pēc pieticīgā sērijas sākuma Ērvings sadragāja 30 punktus un izdalīja astoņas piespēles. Ļoti vērtīgs bija arī Ērla „Dž.R.” Smita ieguldījums - viņš trāpīja piecus trejačus un savāca 20 punktus. „Warriors” rindās ar 19 punktiem labākais bija Karijs, kamēr Bārnss pievienoja 18 punktus. Tompsons otrajā puslaikā tā arī punktus neguva un maču noslēdza ar 10 punktiem, kā arī sliktāko +/- rādītāju komandā (mīnus 27). Ne Karijs, ne Tompsons finālsērijā joprojām ne reizi nav sasnieguši 20 gūto punktu robežu.

Sērijas nākamā spēle paredzēta jau pēc divām dienām vēlreiz Klīvlendā.