Baskonia izglābjas un sērijā panāk 2:0

© scanpix.ee

Spānijas ACB līgas pusfināla sērijas otrajā mačā Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa Vitorijas "Kirolbet Baskonia" ar rezultātu 85:79 pieveica Barselonas "Lassa", sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-0.

Atšķirībā no sērijas pirmās cīņas maču aktīvāk uzsāka "Barcelona", kas pirmās ceturtdaļas gaitā divreiz iekrāja pat 14 punktu pārsvaru (22:8, 24:10), līdz ceturkšņa noslēgumam "Baskonia" komandai gan atgūstoties un pietuvojoties līdz 18:26.

Tiesa arī nākamajā desmitminūtē, kā arī otrā puslaika ievadā noteicēja laukumā bija tieši Katalonijas komanda, kuras pārsvars daudzreiz pietuvojās vai sasniedza divciparu skaitļa apjomu.

Izšķirošais lūzums notika trešā ceturkšņa beigās un ceturtā sākumā, kad vadību pamazām pārņēma jau mājinieki, noturot to līdz pat mača beigām. Tas ļāva izcīnīt ārkārtīgi nozīmīgu panākumu ar rezultātu 85:79, kā arī nonākt soļa attālumā no Spānijas čempionāta fināla.

Uzvarētāju rindās 22 minūtes un deviņas sekundes laukumā pavadīja Jānis Timma, kurš šajā laikā izcēlās ar pieciem punktiem (1/1 - 2p., 1/3 - 3p.), vienu atlēkušo bumbu, vienu rezultatīvu piespēli, kā arī nopelnīja divas piezīmes.

Tikmēr viņa komandas biedrs Rinalds Mālmanis tā arī palika uz "Baskonia" soliņa. Savukārt Barselonas vienības sastāvā mačam netika iekļauts Rodions Kurucs.

Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.