Federers viegli sasniedz otro kārtu

© scanpix.ee

Rodžers Federers cīņu par devīto Vimbldonas trofeju sāka ar drošu 6:1, 6:3, 6:4 uzvaru pār Dušanu Lajoviču un jau 1. dienā tika vaļā no sava potenciāli bīstamākā pretinieka līdz ceturtdaļfinālam.

Rodžers Federers ar Dušanu Lajoviču Vimbldonā sacentās otro gadu pēc kārtas, šveicietis pērn uzvarēja 2. kārtas mačā ar 7:6(0), 6:3, 6:2. Serbijas tenisists toreiz 1. setā bija vadībā ar breiku, bet salūza brīdī, kad sākās taibreiks. Šodienas mačā Lajovičam nebija nevienas breikbumbas.

Jāatzīmē, ka Federers beidzot pārtraucis ilgās biznesa attiecības ar sporta inventāra gigantu "Nike". Abu līgums beidzās martā, bet Federers kopš tā laika vēl dažos turnīros spēlēja "Nike" apģērbā, savukārt Vimbldonā viņu ģērbj "Uniqlo", kas ir bijušais Novaka Džokoviča sponsors un kura klientu pulkā arvien ir Kei Nišikori. Tiesa, sporta apavi Federeram šodien arvien bija no vecā sponsora.

Federers kopā ar "Nike" bija kopš 1994. gada, bet tagad ticis pie milzīga līguma ar "Uniqlo", kas viņam nākamajos 10 gados samaksās 300 miljonus dolāru. Summas apjoms esot neatkarīgs no tā, cik ilgi Federers turpinās spēlēt.

Federers kopš pagājušā gada uz zālāja zaudējis tikai vienreiz 22 mačos, kas notika 24. jūnijā Halles finālā Bornam Čoričam. Horvāts pēc Halles titula iegūšanas tika uzskatīts par Federera bīstamāko pretinieku Vimbldonas turnīrā pirmajā daļā, konkrēti, 4. kārtā, taču Čoričs šodien piedzīvoja lielu fiasko, ar 6:7(6), 2:6, 2:6 zaudējot Daniilam Medvedevam. Borna padevās pēc neizmantotām iespējām 1. setā, kur viņam vispirms bija breika pārsvars un vēlāk arī taibreikā viena setbumba.