Arī Pļaviņš/Točs sāk ar uzvaru

© fivb

Četru zvaigžņu turnīru Espinju, Portugālē ar uzvaru sākuši arī Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Latvijas pludmales volejbolisti pirmajā spēlē ar 2-0 (21:18, 21:19) apspēlēja lietuviešus Arnu Rumševiču un Luku Kazdaili.

Espinju Pļaviņš/Točs un Rumševičs/Kazdailis tikās otro reizi šosezon. Pirmā reize bija Kišas salā Irānā, kad latvieši bija pārāki ar 2-0 (21:11, 21:16). Abi dueti varēja tikties arī divos Ergo Open Latvijas čempionāta posmos, bet abās reizēs lietuvieši nespēja sasniegt maksimumu.

Šo maču dueti sāka līdzīgi, apmainoties kā ar rezultatīviem, tā nerezultatīviem uzbrukumiem. Rezultāts auga pakāpeniski līdz trīs blokus pēc kārtas uzlika Točs, kā arī aizsardzībā nospēlēja Pļaviņš. Tas tehniskajā pārtraukumā ļāva doties pie pārliecinoša rezultāta 13:8. Seta otrajā pusē lietuviešiem ar pāris labām darbībām aizsardzībā izdevās sadeldēt deficītu līdz trīs punktiem (13:16). Brīdi vēlāk Pļaviņš izpildīja ļoti labu servi, ar kuru pretinieki netika galā, kā arī nospēlēja aizsardzībā. Sešu punktu pārsvaru neizdevās iegūt, bet tad sekoja pāris kļūdas, Pļaviņam ņemot pārtraukumu (18:15). Lietuvas pludmales volejbolisti cīnījās līdz galam, bet kļūda serves uzņemšanā ļāva pirmo setu uzvarēt latviešiem - 21:18.

Otrā seta ievadā divu punktu pārsvaru ieguva Lietuvas duets. Iespēja panākt neizšķirtu bija Točam, bet viņš skāra tīklu (2:4). Brīdi vēlāk veiksme nāca talkā latviešiem, kad bumba piezemējās uz līnijas. Jau nākamajā izspēlē lielisks bloks Točam, tad bumbu aizsardzībā divreiz atspēlēja Pļaviņš un 8:5 vadība Latvijas duetam. Lietuvieši zaudēja vēl vienu punktu līdz paņēma pārtraukumu. Līdz tehniskajam pārtraukumam lietuvieši saņēmās un sadeldēja deficītu līdz minimumam (10:11). Pēc pārtraukuma Lietuvas pludmales volejbolisti saglabāja iniciatīvu un ieguva minimālu pārsvaru. Seta izskaņā latvieši sagaidīja pretinieku kļūdas, bet pēc Toča bloka ieguva divas mačbumbas. Jau pirmo varēja izmantot Pļaviņš, bet izsita autā. Ar otro piegājienu Točs lika punktu spēlei - 2-0 (21:18, 21:19).

Līdz ar to Pļaviņš un Točs garantējuši vietu izslēgšanas spēlēs, bet spēli par uzvaru grupā aizvadīs pret kādu no ASV pāriem, Haidenu/Bruneru vai Evansu/Kolinski. Mača sākums paredzēts plkst. 16:50.