Ostapenko 10 dubultkļūdas un zaudējums Kontai

© scanpix.ee

Aļona Ostapenko (WTA 11.) joprojām ir bez uzvarām "Rogers Cup" turnīros, otrdien Monreālā ar 7:6(6), 1:6, 2:6 zaudējot Lielbritānijas tenisistei Johannai Kontai (WTA 43.). Ostapenko sakrāja 54 nepiespiestās kļūdas, ieskaitot 10 ar servi, un Kontai cieta trešo zaudējumu četrās cīņās.

Ostapenko šodien bija pirmais mačs pēc gandrīz mēnesi ilga pārtraukuma - kopš 12. jūlija, kad viņa Vimbldonas pusfinālā zaudēja topošajai čempionei Andželikai Kerberei. Aļona spēlēja kopumā vāji, taču spēja uzvarēt 1. setā, kur sakrāja astoņas dubultkļūdas un bija iedzinējos ar 0:3 un 15:40.

Ostapenko pirmajos divos serves geimos tikai trīs reizes trāpīja pirmo servi (27%) un nokļuva iedzinējos ar 0:3, kas Kontai bija pārsvars dubultbreika vērtībā. Ostapenko katrā no zaudētajiem diviem serves geimiem pieļāva četras nepiespiestās kļūdas un sakrāja kopumā trīs dubultkļūdas.

Latvijas labākā tenisiste pēc tam saņēmās un atspēlēja abus breikus, turklāt Konta bija tuvu tam, lai ceturtajā geimā iegūtu 4:0 pārsvaru, bet servi nenosargāja no 40:15 pārsvara un breikbumbas izspēlē neprecīzi nospēlēja pie tīkla. Savukārt sestajā geimā Konta iejutās Ostapenko ādā, bezcerīgi spēlējot ar otro servi.

Panākusi izlīdzinājumu 3:3, Ostapenko septītajā geimā atkal tika nobreikota un arī šoreiz atspēlējās uzreiz. Seta turpinājumā breiku vairs nebija, bet katra tenisiste vienreiz servi nosargāja no 0:30. Ostapenko tas izdevās pie rezultāta 4:4, bet Kontai pie 5:6, kad viņa sasniedza taibreiku.

Ostapenko taibreikā pie 5:3 trāpīja astoto dubultkļūdu setā. Kontai pēc tam laba pirmā serve ļāva panākt 5:5. Uzbrūkot pretinieces pirmajai servei, Ostapenko nopelnīja setbumbu, kuru izniekoja ar "forehand" autu, izpildot sasteigtu uzbrukumu ar nākamo sitienu pēc serves. Konta pie 6:6 bumbiņu atsita tīklā pēc Ostapenko otrās serves - Aļonai vēl viena setbumba. Kontas serves izspēle beidzās ar Lielbritānijas tenisistes sitienu pāri gala līnijai.

Ostapenko šogad ir otra labākā taibreiku spēlētāja, sasniedzot 10-3 bilanci. Vēl iespaidīgāka bilance ir tikai Jūlijai Gērgesai (12-2).

Ostapenko uzvarēja 2. seta pirmajās divās izspēlēs, taču līdz breikbumbām neaizsniedzās un drīz arī šajā setā ieraudzīja 0:3 deficītu. Šoreiz tas bija viena breika lielumā, bet bez Aļonas mēģinājumiem atspēlēties. Viņa ceturtajā geimā servi noturēja "sausā", tiekot pie goda geima. Ostapenko savam trenerim Glenam Shāpam neslēpa savus vecos niķus - koncentrēšanās zaudēšanu un vieglprātīgu tenisu pēc neizmantotām iespējām uzņemšanā, kas šajā gadījumā notika jau seta pirmajā geimā.

Ostapenko 3. setā uzvarēja pirmajā serves geimā, bet otrajā tas neizdevās, jo Aļonu pievīla divi sitieni - serve un "backhand". Ostapenko ar vienu dubultkļūdu un trim neprecīziem uzbrukumiem no kreisās puses noorganizēja Kontai breika pārsvaru. Lielbritānijas tenisiste ceturtajā geimā bija tuvu 3:1 pārsvara iegūšanai, kad bija vadībā ar 40:30. Ostapenko divreiz pēc kārtas spēcīgi nospēlēja uzņemšanā, nopelnot breikbumbu. Kontai dubultkļūda - 2:2.

Ostapenko piektajā geimā divreiz iesita tīklā un divreiz bumbiņu raidīja autā, vēlreiz nokļūstot iedzinējos ar breiku - 2:3. Ostapenko nākamajā geimā ar labu uzņemšanu uzvarēja pirmajās divās izspēlēs, bet šoreiz breikbumbas nedabūja, jo Konta teicami saservēja un nostiprināja breiku. Ostapenko septītajā geimā pie 30:30 ar 10. dubultkļūdu mačā pasniedza Kontai vēl vienu breikbumbu. Johanna uzbruka Aļonas otrajai servei, ieguva divu breiku pārsvaru un tūlīt izservēja maču. Kontai pret Ostapenko tagad ir 3-1 bilance ar vienīgo zaudējumu šogad Romā uz māla, kas viņai ir neērtākais segums.