Nadalam 80. tituls un 40. uzvara sezonā

© scanpix.ee

Toronto notikušajā "Rogers Cup" vīriešu turnīrā triumfēja ATP ranga pirmais numurs Rafaels Nadals, kurš finālā ar 6:2, 7:6(4) uzvarēja pirmoreiz "Masters 1000" finālā spēlējušo grieķi Stefanu Cicipu.

Svētdien 20. dzimšanas dienu nosvinējušais Cicips spēlējis divos ATP finālos, un abos viņa pretinieks bijis Nadals. Spānis aprīlī 500 punktu turnīra finālā uzvarēja ar 6:2, 6:1 un arī šoreiz tuvojās drošai uzvarai, taču gandrīz nokļuva līdz 3. setam.

Nadals 2. setā pie rezultāta 5:4 servēja par uzvaru turnīrā un nespēja pielikt punktu. Cicipam līdz tam brīdim nebija nevienas breikbumbas, bet tagad viņš pēc Nadala dāvanām (auts, sitiens tīklā un dubultkļūda) ieguva uzreiz divas un izmantoja otro, kad garā izspēlē piespieda titulēto sāncensi trāpīt tīklā - 5:5.

Nadalam sarežģīta arī nākamā servēšanas reize, un Cicips ieguva vēl vienu breikbumbu, kas bija setbumbas vērtībā. Nadals šoreiz nospēlēja precīzi, uzreiz liekot pretiniekam aizsargāties un izspēli pabeidzot ar izgājienu pie tīkla. Nadals tika līdz taibreikam, kur Cicips nenosargāja minibreika pārsvaru.

Nadals Toronto finālā svinēja sezonas 40. uzvaru, viņam šogad tikai trīs zaudējumi. Nadalam "Rogers Cup" turnīros ir četri tituli (2005, 2008, 2013, 2018). Ceturtais triumfs Kanādā Nadalam ir 33. tituls "Masters 1000" turnīros, kur viņš ir līderis (par trim trofejām mazāk Novakam Džokovičam). Nadals svētdien izcīnīja 80. ATP līmeņa titulu (šogad piektais), šajā sarakstā gan esot tālu no rekorda.

Toronto četrus Top 10 spēlētājus uzvarējušajam Cicipam pirmā titula gaidīšana jāatliek uz vēlāku laiku, bet jau nākamajā dienā pēc fināla viņš debitēs ATP ranga divdesmitniekā, no 27. vietas paceļoties uz 15.