Šmēdiņam/Samoilovm Hamburgā arī trešais zaudējums

© fivb.ch

Vācijas pilsētā Hamburgā notiekošajā FIVB Pasaules tūres finālposmā trešo zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, kuri trīs setos ar 18:21, 21:19 un 13:15 piekāpās krieviem Igoram Veļičko un Oļegam Stojanovskim. Tādējādi zaudētas izredzes tikt ceturtdaļfinālā.

Arī Krievijas duets izvēlējās servēt pa Aleksandru Samoilovu, kurš pirmo uzbrukumu noslēdza ar rezultatīvu māņu sitienu, bet otrajā reizē pievīla uzņemšana, tāpēc māņu sitiens bija vienīgais pieejamais variants. Sāncenši to uzminēja un panāca 3:1, tomēr nākamie trīs punkti piederēja Samoilovam un Jānim Šmēdiņam.

Izrādījās, ka tas bija tikai īss uzplaiksnījums, jo Igors Veļičko un Oļegs Stojanovskis atgriezās vadībā un palielināja pārsvaru līdz trim punktiem (11:8). Samoilova uzbrukums nebija veiksmīgs, pretiniekiem sekmīgi darbojoties aizsardzībā un uzbrūkot pēc pirmās piespēles. Turpinājumā grāvis kļuva vēl dziļāks, un pirmajā setā zaudējums tika piedzīvots, Šmēdiņa servei piezemējoties aiz gala līnijas - 18:21.

Pauzē starp setiem latviešiem izdevās nokratīt šaubas, un, atgriežoties laukumā, viņi izskatījās krietni pārliecinošāki nekā iepriekš, un tas atspoguļojās arī rezultātā - vienā elpas vilcienā tika panākts 6:2.

Lai gan nācās panervozēt, jo vispirms Samoilovs sita autā un pēcāk netika sadalīta serve, bumba nepaņemot nevienam, galotnē tika nodemonstrēts cīņasspars. Samoilova māņu sitiens tika izvilkts, bet viņš uzreiz nostrādāja blokā, savukārt punktu otrajam setam pielika Šmēdiņa uzbrukums - 21:19.

Tomēr arī trešā seta ievads bija neveiksmīgs, un pie 2:6 Samoilovam un Šmēdiņam nācās ņemt pārtraukumu. Krievijas duets tūdaļ tika arī pie septītā punkta, bet tas nebija viss - Šmēdiņa bloks kļuva necaursitams, un izdevās panākt 7:7. Galvenā cīņa par uzvaru bija tikai priekšā.

Beigās veiksme un meistarība bija pretinieku sabiedrotā. Samoilovs atdūrās pret bloku, pēc tam sita blokam garām, taču bumba lidoja autā, un mūsējie nonāca nepatīkamā situācijā (11:13). Atspēlēties vairs neizdevās, lai gan bija cerība. Pie mačbumbas Šmēdiņš aizsardzībā izvilka bumbu, tomēr uzbrukumā viņš ielidoja tīklā. Līdz ar to uzvara tika krieviem - 15:13.

Samoilovs un Šmēdiņš zaudējuši visās trīs spēlēs. Šovakar palikusi grupas pēdējā cīņa, tomēr iekļūt starp trim labākajām komandām, lai turpinātu turnīru ceturtdaļfinālā, cerību vairs nav.