Palameikai uzvara Gēteborgā

© f64

Zviedrijas otrajā lielākajā pilsētā Gēteborgā sestdien risinājās "Folksam Grand Prix" sacensības vieglatlētikā. Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika sasniedza 60.36m un ieguva pirmo vietu. 800m distancē mūsu Līga Velvere finišēja pēc 2:02.20 minūtēm un izcīnīja bronzu.

Sieviešu šķēpmešanā piedalījās piecas sportistes. Pirms starta sezonas personīgo labāko rezultātu rangā latviete (62.98) kotējās otrajā vietā, piekāpjoties tikai 2016. gada Eiropas čempionei Tatjanai Holodovičai no Baltkrievijas (67.47). Madara Palameika šovakar uzrādīja 55.79, 55.00, 60.36m, X, 58.92, X. Latviete izcīnīja pirmo vietu, uz pjedestāla nokļuva arī minētā baltkrieviete (59.34) un mājiniece Sofija Finka.

Atgādinām, ka augusta Eiropas čempionātā Madara Palameika ierindojās devītajā pozīcijā, neizpildot nākamās sezonas Latvijas Olimpiskās vienības kritērijus.

800m sieviešu spēcīgākajā skrējienā piedalījās 11 sportistes. Pirms starta sezonas personīgo labāko rezultātu rangā latviete pozicionējās piektajā vietā. Līga Velvere šovakar sasniedza 2:02.20, kas Geteborgā deva trešo vietu. Uzvarēja poliete Anna Sabata (2:01.70), bet sudrabu nopelnīja mājiniece Lovisa Linda (2:01.85).

Kā jau ziņots, jūlija vidū 800m skrējēja Līga Velvere uzvarēja sacensībās Beļģijā, sasniedzot personīgo rekordu (2:01.21), kas bija trešais labākais rezultāts Latvijas vēsturē. Šī gada Eiropas čempionātā telpās izcīnīja desmito vietu, bet kontinentālajās meistarsacīkstēs stadionā neattaisnoja uz sevi liktās cerības un ierindojās vien 29. pozīcijā.