Sevastova ar sešu geimu sēriju veic izšķirošo izrāvienu mačā pret amerikāņu tīni

© SCANPIX

Anastasija Sevastova (WTA 18.) bez lielām grūtībām "US Open" 2. kārtas mačā pieveica 18 gadus veco Klēru Liu (WTA 158.), ASV tīni sagraujot ar rezultātu 6:3, 6:1.

Mača gaita

1. sets

1:0, Sevastova pēc četrām Liu nepiespiestajām kļūdām (1 dubultkļūda un trīs auti) iegūst agru breiku.
1:1, Liu trīs reizes piespiež Sevastovu kļūdīties, atgūstot breiku.
2:1, Liu no 30:30 ieservē dubultkļūdu un izsit autā.
2:2, Sevastova nespēj atvairīt vairākus Liu uzbrukumus, ieskaitot trīs precīzus izgājienus pie tīkla, un vēlreiz zaudē breiku.
3:2, Liu ar labu servēšanu un "forehand" uzbrukumiem atspēlē četras breikbumbas. Sevastova dabū piekto iespēju, spēcīgi uzbrūk pretinieces pirmajai servei, un bumbiņa pavisam nedaudz no ārpus skar sānu līniju.
4:2, Liu četras reizes izsit autā - pirmoreiz šajā cīņā geimā uzvar servētāja.
4:3, Sevastova uzņemšanā iegūst tikai divus punktus, Liu pirmoreiz uzvar savas serves geimā.
5:3, Sevastova geimā uzvar "uz 15". Vienīgā izspēle zaudēta, kad viņa nepaspēj pie tīkla "pacelt" sarežģītu bumbiņu. Anastasija lielā ātrumā ietriecas tīklā un, iespējams, nedaudz cieš kreisais ceļgals.
6:3, Liu neprecīzi spēlē gan uz gala līnijas, gan pie tīkla, un Sevastova ar ātru breiku pabeidz setu, kurā Liu asistē ar 17 nepiespiestajām kļūdām. Sevastovai tikai astoņas.

Sevastova trešo reizi Ņujorkā pārvarējusi divas kārtas.

SCANPIX

2. sets

1:0, Sevastovai ātrs geims, zaudējot tikai vienā izspēlē.
2:0, Liu psiholoģiski salūzusi, sasteigtā tenisā pieļauj četras nepiespiestās kļūdas - dubultkļūda, divi "forehand" auti un neprecīzs "volley" mēģinājums.
3:0, Sevastova trešo reizi šajā setā geimā zaudē tikai vienā izspēlē. Setā punktos 12-3 sākums, 7/12 punktiem dabūjot ar jaunās amerikānietes neprecizitātēm.
4:0, Liu progresē, geimā uzvarot divās izspēlēs, bet vēl trīs reizes izsit autā, dodot Sevastovai vēl vienu breiku. Sevastovai sešu uzvarētu geimu sērija.
4:1, Sevastovai neliels atslābums, nokļūstot iedzinējos ar 15:40. Izdodas atspēlēt tikai pirmo breikbumbu (ar diagonālo "forehand"), bet Liu realizē otro, spēcīgi ar "backhand" uzbrūkot Anastasijas vājai otrajai servei.
5:1, Liu vēl viens neglīts geims - dubultkļūda, "forehand" tīklā (mača 30. nepiespiestā kļūda) un "volley" auts. Sevastova pie 15:40 izmanto jau pirmo breikbumbu, precīzi nospēlējot pie tīkla.
6:1, Sevastova punktu tikai 64 minūtes ilgušajam mačam pieliek ar "sauso" serves geimu.

Sevastova trešo reizi Ņujorkā pārvarējusi divas kārtas. Pirmie divi turnīri bija iepriekšējās divās sezonās, kad viņa divreiz sasniedza ceturtdaļfinālu. Anastasija ar divu uzvaru gūšanu aizstāvējusi 130 no pērn nopelnītajiem 430 punktiem un prēmijā ieguvusi 156 000 ASV dolārus. 3. kārtas mačs piektdien pret Jūliju Gērgesu (#9) vai Jekaterinu Makarovu (#45).