"Dinamo" nevarīgs pret tiešo konkurentu un piedzīvo kārtējo zaudējumu

© f64

Otro zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi Rīgas ''Dinamo'' komanda, kas ar 1:2 atzina Podoļskas ''Vityaz'' pārākumu. Vienīgos vārtus rīdzinieku labā guva aizsargs Metjū Majone, kuram tas bija pirmais punkts pēdējās piecās spēlēs.

Rīdziniekiem otro maču pēc kārtas nācās iztikt bez komandas rezultatīvākā spēlētāja Līnusa Videla, līdz ar to vietu nomināli trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Miķeli Rēdlihu un Lauri Dārziņu ieņēma Andris Džeriņš. Kopā ar Emīlu Ģēģeri un Gintu Meiju spēlēja Oskars Batņa, bet vārtos maču sāka Timurs Biļalovs.

Pirmajās nomaiņās krietni labāk klājās rīdziniekiem, kuri ripu kontrolēja krienti vairāk un biežāk uzturējās uzbrukuma zonā. Tomēr savā pirmajā uzbrukumā rezultātu pamanījās atklāt ''Vityaz'' - pirmās maiņas uzbrucējs Mareks Hrivīks ieslidoja uzbrukuma zonā, ierāvās zonas vidū un no teicamas pozīcijas izpildīja precīzu plaukstas metienu (0:1). Pēc vārtu zaudējuma neliels pārsvars ripas kontrolē gan joprojām bija ''Dinamo'', taču vārtu gūšanas momentu nebija daudz. Labas iespējas bija Rēdliham un Kevinam Klārkam, tomēr viesu vārtsargs Joni Ortio darbojās pārliecinoši, atvairot uzbrucēju metienus no vārtu priekšas.

Otrā perioda sākumā ''Vityaz'' sagādāja mājiniekiem aukstu dušu. Vien pēc aizvadītām sekundēm Aleksandrs Sjomins panāca 2:0 savas komandas labā, mainot ripas lidojuma virzienu pēc partnera metiena. Agrais otro vārtu zaudējums radīja pamatīgu apjukumu ''Dinamo'' spēlē - viesiem bija vēl vairākas iespējas gūt vārtus, taču rīdziniekus spēlē turēja Biļalovs.

Trešdaļas otrajā pusē rīdzinieku uzbrukums sāka atvērties, bet vārtus tā arī neizdevās gūt. Vairākkārt vienādos sastāvos izdevās iespiest pretiniekus aizsardzībā, ilgstoši neļaujot nomainīties. No zilās līnijas spēcīgi meta Artjoms Aļajevs, bet ļoti aktīvi darbojās Rēdlihs, kurš gan meta pats, gan izkārtoja momentus partneriem. Miķelis ar acīgu piespēli šķērsām pāri zonai labā pozīcijā izvirzīja Metjū Majoni, tomēr Ortio paspēja pārvietoties un atvairīja aizsarga metienu, kārtējo reizi glābjot komandu. Laba iespēja gūt trešos vārtus sezonā bija Emīlam Ģēģerim, taču uzbrucējam no sarežģītas pozīcijas vārtu priekšā neizdevās pietiekami spēcīgs metiens.

Sākot trešo trešdaļu, rīdzinieki darīja visu, lai kāpinātu spēles tempu, bet viesi centās realizēt pretējo, kas arī lielā mērā izdevās. ''Dinamo'' ripu kontrolēja vairāk, taču līdz metieniem pa vārtiem tā arī netika. Perioda vidū nācās izturēt arī vienu mazākumu, bet uzreiz pēc tā beigām mājinieki beidzot guva vārtus. Savā 28. dzimšanas dienā precīzs bija Metjū Majone, kurš spēcīgi un precīzi meta no zilās līnijas (1:2). Aizsargam tas bija pirmais punkts pēdējās piecās spēlēs.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām rīdzinieki tika pie trešā vairākuma spēlē. Biļalovs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Labas iespējas no vārtu priekšas izraut pagarinājumu neizmantoja Aļajevs, Klārks un Mitinens, kā rezultātā rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Rīgas ''Dinamo'' - Podoļskas ''Vityaz'' 1:2 (0:1;0:1;1:0)

Vārti: 02:39 Hrivīks (Āltonens, Sjomins) 0:1, 20:15 Sjomins (Katičevs, Āltonens) 0:2, 49:27 Majone (Dārziņš, Rēdlihs) 1:2.
Soda minūtes: 4:8
Vārtsargi: Timurs Biļalovs - Joni Ortio