Džokovičs turpina valdīt Melburnā - jau ceturtais "Australian Open" tituls

© AP/Scanpix

Novaks Džokovičs trešo gadu pēc kārtas un kopumā ceturto reizi triumfējis "Australian Open" turnīrā. Ranga līderis svētdien Melburnas finālā ar 6:7(2), 7:6(3), 6:3, 6:2 apspēlēja Endiju Mareju. Džokovičam sestais "Grand Slam" tituls karjerā.

Mača ievadā pie savas serves labāk darbojās Marejs, kurš servējot uzvarēja pirmās astoņas izspēles. Pie tam pirmajā gadījumā visi četri punkti tika iegūti pie otrās serves. Taču tieši serve sākotnēji bija skota vājais punkts šodienas finālā (mača sākumā zem 50%). Džokovičam sestajā geimā bija četras breikbumbas, taču nevienu neizdevās realizēt. Trīs gadījumos bija Novaka kļūdas, nevis Mareja lieliska spēle. Astotajā geimā Marejs pats atspēlēja vēl vienu breikbumbu.

Abi tenisisti skatītājus nereti priecēja ar garām izspēlēm, kurās pārsvarā pārāks bija Serbijas tenisists. Džokovičam arī šodien bija problēmas ar apaviem (slīdēšana). Tāpat kā "US Open" finālā, arī šoreiz abi pirmajā setā "vienojās" par taibreiku. Arī šoreiz uzvarētājs bija tas pats, kurš Ņujorkā. Toreiz Marejs uzvarēja ar 12:10, bet šoreiz krietni pārliecinošāk – 7:2. Džokovičs taibreiku sāka ar dubultkļūdu, turpinājumā četras reizes izsita autā... 68 minūtes ilgušajā pirmajā setā Džokovičam 25(!) nepiespiestās kļūdas, Marejam tikai 12.

Marejam ļoti svarīgi uzvarēt pirmo setu, jo viņš ne reizi nav pārspējis Džokoviču, zaudējot pirmo partiju. Endijs uzvarēja otrā seta pirmajās septiņās izspēlēs, iegūstot trīs breikbumbas. Marejs nospēlēja pārāk pasīvi, bet Džokovičs īstajā brīdī "pamodās", spēja atspēlēties no 0:40 un panākt 1:1.

Atskaitot seta otro geimu, breikbumbu vairs nebija – jau atkal jāspēlē taibreiks. "Australian Open" vīriešu finālā pirmo reizi pirmajos divos setos bija taibreiki un tikai otro reizi fināla mačā divi taibreiki pēc kārtas. Šoreiz ar dubultkļūdu izcēlās Marejs, dodot čempionam 3-2 pārsvaru. Džokovičs bija acīmredzami pārslēdzis ātrumus, kas palīdzēja panākt izlīdzinājumu pa setiem – Novakam taibreikā 7:3 uzvara. Abos pirmajos setos uzvarēja spēlētājs, kurš setu kopumā aizvadīja sliktāk nekā pretinieks.