Porziņģim neveiksmīga spēle aizsardzībā, "Knicks" tiek sagrauta

© SCANPIX

Hjūstonas "Rockets" ar Džeimsu Hārdenu priekšgalā Ņujorkā lupatu lēveros izārdīja "Knicks'" aizsardzību un uzvarēja 118:99. Kristaps Porziņģis aizvadīja vienu no savām pieticīgākajām spēlēm NBA, gūstot trīs punktus.

Kristaps Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 28 minūtes un, reti uzņemoties iniciatīvu uzbrukumā, guva trīs punktus, visus ar soda metieniem (1p. 3/4, 2p. 0/4). Porziņģis savāca astoņas atlēkušās bumbas un trīsreiz bloķēja pretinieku metienus, kas abi ir viņa labākie rādītāji šosezon. Tāpat Porziņģim arī viena pārtverta bumba un viena kļūda, kā arī četras piezīmes. Viņam esot laukumā, „Rockets” guva par deviņiem punktiem vairāk.

Lai arī statistikā tas tieši neparādās, taču Porziņģis savā debijas sezonā nebija aizvadījis aizsardzības ziņā tik vāju spēli kā šonakt. Viņš netika galā ar saviem sedzamajiem, ļaujot tiem izpildīt vienkāršus metienus, arī bieži iekrita „pick&roll” situācijās, tāpat neiztrūka neveiksmīgu samainīšanos ar sedzamajiem. Tas atstāja iespaidu uz Porziņģa spēli uzbrukumā, kas izvērtās trešā mazrezultatīvākā viņa karjerā. Pagājušajā sezonā pret Portlendu viņš vienreiz decembrī palika sausā, bet pret „Warriors” martā guva divus punktus.

Jāuzsver gan, ka ne jau Porziņģim vienīgajam šonakt negāja spēle no rokas. „Knicks”, kas jau vakar aizvadīja pieticīgu spēli pret „Pistons”, šonakt pirmajā puslaikā pret „Rockets” aizsardzībā spēlēja drausmīgi. Citu vārdu grūti piemeklēt. „Knicks” treneris jau pēc pāris pirmajām minūtēm pret Hjūstonas īso sastāvu mēģināja iespēlēt Porziņģi kā centru, taču nekas prātīgs no tā nesanāca. Ja pretinieku izteikts līderis (Džeimss Hārdens) vienā ceturtdaļā pozicionālos uzbrukumos tiek pie diviem pilnīgiem brīviem dankiem un diviem brīviem tālmetieniem, tad komandā ir problēma. Tāpat pie brīviem tālmetieniem tika Porziņģa sedzamais Raiens Andersons.

Ar Karmelo Entonija un Derika Rouza individuālajām pūlēm uzbrukumā „Knicks” izdevās pārāk neatpalikt rezultāta ziņā, taču, kad viņi devās atpūsties, „Rockets” pat bez Hārdena laukumā otrās ceturtdaļas sākumā atrāvās 20 punktu attālumā. Hjūstonas rezervisti ar Koriju Brūveru, Montrezlu Harelu un Taileru Enisu priekšgalā vairākkārt izspēlēja līdz pilnīgi brīviem metieniem, bet citam rezervistam Semam Dekeram gadījās ļoti neveiksmīga epizode (video šeit).

Porziņģis savukārt pirmo puslaiku pabeidza bez punktiem, turklāt pie metieniem netika arī tajās minūtēs, kad bija laukumā kā vienīgais no „Knicks” sākumsastāva. Ņujorka pirmajā puslaikā zaudēja ar 51:68 un pārtraukumā bija spiesta doties savu līdzjutēju ūjināšanas pavadīta.

Trešās ceturtdaļas sākumā Porziņģis trāpīja vienu no diviem soda metieniem, gūstot savu pirmo punktu, taču „Knicks” joprojām pieļāva nepiedodamas paviršības aizsardzībā. Rouzs un Entonijs turpināja gūt punktus, radot vienu nelielu izrāvienu, kas uz brīdi atgrieza publikas interesi par spēli, taču tikai uz brīdi. Hārdens savukārt bija neapturams un ceturtdaļas izskaņā kā spēlējoties ar diviem precīziem tālmetieniem nokārtoja 100:78.

Mača pēdējai ceturtdaļai vairs būtiskas nozīmes nebija, jo abas komandas un klātesošie līdzjutēji labi saprata, kurš šoreiz ir uzvarējis. Porziņģis vēl tika pie spēles laika un iemeta divus sodiņus, kā arī bloķēja divus metienus, kamēr Hārdens uzlaboja savu statistiku līdz 30 punktiem un 15 rezultatīvām piespēlēm. „Knicks” pašās beigās vēl padarīja rezultāta starpību nedaudz pieklājīgāku, no mīnus 25 pievelkot līdz 99:118. Lietuvietis Mindaugs Kuzminsks pēdējās sekundēs pārtvēra bumbu un trāpīja tālmetienu, tiesa, viņš par to saņēma arī „Rockets” nosodījumu, jo hjūstonieši tobrīd jau sāka atsveicināties no pretiniekiem un saņemt apsveikumus.

"Knicks" līdz ar to zaudējusi trijās no pirmajām četrām sezonas spēlēm, kamēr Porziņģis vidēji mačā izcēlies ar 14.6 punktiem un 6.5 atlēkušajām bumbām. Latviešu uzbrucēja un "Knicks" nākamā iespēja gūt sezonas otro uzvaru būs pēc divām dienām Čikāgā pret Rouza un Noā bijušo komandu "Bulls".