Porziņģim piezīmju problēmas un 13 punkti zaudējumā Dalasā

© SCANPIX

Nacionālajā basketbola asociācijā Ņujorkas "Knicks" ar 95:103 viesos piekāpās Dalasas "Mavericks". Kristaps Porziņģis guva 13 punktus, bet pirmajā puslaikā nospēlētajās tikai piecās minūtēs saņēma veselas trīs piezīmes.

Kristaps Porziņģis nospēlētajās 23 minūtēs guva 13 punktus (1p. 5/5, 2p. 4/9, 3p. 0/2). Viņam arī astoņas atlēkušās bumbas, viena piespēle un viens bloks, taču arī nopelnītas piecas personiskās piezīmes. Viņa +/- rādītājs šoreiz mīnus 11, kas bija trešais sliktākais komandā aiz Karmelo Entonija un Derika Rouza.

"Knicks" sastāvā ar 30 punktiem rezultatīvākais bija Entonijs, taču viņam arī septiņas kļūdas. 23 punktus pievienoja Kortnijs Lī, kamēr rezerves centrs Villijs Ernangomess savāca 16 atlēkušās bumbas. Dalasas rindās Herisonam Bārnsam 23 punkti, 20 pievienoja "Warriors" superzvaigznes Stefena Karija brālis Sets, bet Dirks Novickis trāpīja 8/12 metienus no spēles un savāca 19 punktus.

Porziņģis spēli iesāka neveiksmīgi, vienā Dalasas uzbrukumā nopelnot divas piezīmes. Vispirms viņš pārkāpa noteikumus pret Herisonu Bārnsu, bet pēc tam iekrita uz Dirka Novicka māņkustību. Porziņģis varēja tik pasmaidīt par savu kļūdu un tika nomainīts. Viņš atgriezās laukumā otrās ceturtdaļas sākumā, taču atkal praktiski uzreiz saņēma personisko piezīmi un atkal tika nomainīts.

"Mavericks" teju visu pirmo puslaiku atradās vadībā, teicami uzbrukumā spēlējot Novickim un Setam Karijam. Dalasas sastāvā pēc vairāku spēļu izlaišanas atgriezās centrs Endrjū Boguts, kurš izcēlās ar diviem ļoti spēcīgiem blokiem, kamēr traumas dēļ malā palika Veslijs Metjūzs. Dalasai problēmas radīja arī Derona Viljamsa puslaika beigās gūtā trauma un priekšlaicīgi noslēgtā spēle, kamēr Ņujorka pamanījās puslaiku pabeigt ar minimālu deficītu (51:52). Galvenais atbildīgais par šo faktu bija Karmelo Entonijs, kurš puslaikā guva veselus 22 punktus, tāpat ļoti precīzi grozam uzbruka Kortnijs Lī.

Trešās ceturtdaļas sākumā savus pirmos punktus guva Porziņģis, kurš trāpīja divus pustālos metienus, kā arī ar vairākām māņkustībām piespieda Novicki pārkāpt noteikumus, kam sekoja divi precīzi soda metieni. Cenšanās izvairīties no ceturtās piezīmes gan noveda pie pāris nesekmīgām darbībām aizsardzībā, un Porziņģis arī šajā ceturtdaļā tika nomainīts salīdzinoši ātri.

"Mavericks" tikmēr uz brīdi atrāvās desmit punktu vadībā, taču "Knicks" ar Entoniju priekšgalā atbildēja ar izrāvienu 9:1 un sagaidīja pēdējo ceturtdaļu ar piecu punktu starpību (73:78). Tās sākumā Porziņģis saņēma piezīmi uzbrukumā par pārāk agresīvu caurgājienu. "Knicks" uzbrukums pamazām "iesprūda" un tikai ar lielām grūtībām tika pie puslīdz abiem metieniem, kamēr "Mavericks" atjaunoja deviņu punktu pārsvaru trīs minūtes pirms beigām. Porziņģim izdevās no groza apakšas gūt divus punktus ar sodu un pievilkt līdz 95:99, taču pēdējās minūtes sākumā viņš tika nomainīts.

Pēc viena neizdevušās uzbrukuma Porziņģis atkal tika sūtīts laukumā un tika pie atlēkušās bumbas uzbrukumā, taču viņam neizdevās to trāpīt grozā. "Knicks" neizdevās atspēlēties un nācās zaudēt ar 95:103, ciešot 27. neveiksmi šīs sezonas 47 spēlēs.