Porziņģis atgriežas sastāvā, bet "Knicks" paliek bez Ernangomesa

© scanpix

Šonakt 2:00 Ņujorkas "Knicks" viesosies pie Orlando "Magic", un sastāvā atgriezīsies Kristaps Porziņģis, apstiprinājis treneris Hornačeks. Tā kā nespēlēs "Knicks" centri Žoakims Noā un arī potītes traumu guvušais Villijs Ernangomess, Porziņģi var sagaidīt daudz spēles minūtes piektā numura pozīcijā. Savukārt Dāvis Bertāns un "Spurs" beidzot atgriezīsies mājās, 3:30 aizvadot spēli savā laukumā pret "Pacers".

"Knicks" ar Porziņģi un jaunām problēmām sastāvā

Kristaps Porziņģis potītes savainojuma dēļ izlaida divas iepriekšējās spēles un nepabeidza maču pret "Cavaliers", līdz ar to pilnvērtīgu spēli pēc "All Star" pārtraukuma viņš vēl nav aizvadījis. Vakardienas treniņā Porziņģis jau darbojās maksimālajā režīmā un Ņujorkas medijiem norādīja, ka jūtas ļoti labi, potīte sadziedēta visai ātri un viņš traumas sekas vairs nejūt.

Taču Porziņģa atgriešanās ir viena labā ziņa "Knicks" problēmu jūrā. Jau ziņots, ka šosezon, visticamāk, vairs nespēlēs Žoakims Noā, bet spēlē pret "Raptors" traumu guva arī Villijs Ernangomess, kurš maču gan pabeidza. Ernangomess izmežģītās potītes dēļ nepiedalījās vakardienas treniņā, un šovakar "Knicks" aptiprināja, ka laukumā viņš nedosies.

Tiek paredzēts, ka sākumsastāvā centra pozīcijā izies Kails O`Kvins, kurš to darījis vairākas reizes arī iepriekš, taču treneris Džefs Hornačeks norādīja, ka patur galvā arī iespēju kā piekto numuru iespēlēt Porziņģi: "Tāds variants varētu notikt. Varbūt Māršals Plamlī tiks vairāk laukumā, viss ir iespējams." Piesauktais "varbūt" šajā gadījumā gan ir ļoti diplomātisks, jo bez šosezon ļoti maz spēlējušā Plamlī "Knicks" rezervē citu garo spēlētāju nemaz nebūs (potītes trauma arī citam rezervistam Morisam Ndūram), un droši vien daudz tiks spēlēts ar īso sastāvu, laukumā sūtot reizē uzbrucējus Karmelo Entoniju un Lensu Tomasu.

Hornačeks arī atklāja, ka debiju laukumā "Knicks" sastāvā varētu piedzīvot Brendona Dženingsa vietā piesaistītais Česons Rendls, tiesa, rotācijā viņš tik un tā būs trešais saspēles vadītājs aiz Rona Beikera. Tāpat jāatzīmē, ka vakardienas treniņā atvieglotā režīmā tika ļauts darboties Karmelo Entonijam, Derikam Rouzam un Kortnijam Lī, kuri visi pret Toronto tika nodarbināti apmēram 40 spēles minūtes, bet tāpat piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 91:92, nenosargājot 17 punktu pārsvaru un Entonijam netrāpot pēdējās sekundes metienu.

Par izslēgšanas spēlēm īpaši reālistiski vairs nevar domāt ne "Knicks", ne šodienas pretiniece "Magic", un Orlando komanda to arī skaidri parādīja, aizmainot savu lielāko zvaigzni Seržu Ibaku uz Toronto pret Terensu Rosu un pirmās kārtas drafta izvēli. Ross Toronto bija rezervists, nespējot izkonkurēt Demāru Derouzanu vai Demāru Kerolu, bet Orlando viņš uzreiz kļuvis par uzbrukuma līderi un iepriekšējā mačā pret Atlantu guva 24 punktus.

Lai arī Orlando uzvaru skaits ir mazāks nekā Ņujorkai, tās spēlētāju izvēle šobrīd ir krietni plašāka un daļēji arī kvalitatīvāka. Pēc savainojuma atgriezies Evans Furnjē, kurš februārī sameta vidēji spēlē 16 punktus. Ibakas aizmainīšana ļauj sākumsastāvā atgriezties rezultatīvajam Melnkalnes centram Nikolam Vučevičam, kurš jau iepriekš sagādājis Ņujorkas garajiem vīriem lielas problēmas.

Salīdzinājums: "Knicks" pret "Magic"

U-Z Uzbrukums Aizsardzība Spēles temps Atl.b. % Tālm.%
Knicks 24-36 105.0 (16.) 109.7 (25.) 99.3 (13.) 50.6% (11.) 36.0% (15.)
Magic 22-38 100.6 (29.0) 106.9 (21.) 98.5 (19.) 48.6 (25.) 33.0% (28.)

Ar "Uzbrukums" apzīmēta uzbrukuma efektivitāte, proti, vidēji 100 uzbrukumos gūtie punkti. Ar "Aizsardzība" apzīmēta aizsardzības efektivitāte - 100 pretinieku uzbrukumos ielaistie punkti. Ar spēles tempu apzīmētu vidējais uzbrukumu skaits vienā spēlē. Iekavās norādīta vieta līgā

"Spurs" pēc mēneša ceļojuma atgriežas savā laukumā

Savukārt "Spurs" ar Dāvi Bertānu sastāvā uzņems "Pacers" vienību. "Spurs" iepriekšējo spēli savā laukumā aizvadīja gandrīz pirms vesela mēneša, proti, ceturtajā februārī. Šonakt varētu nespēlēt francūzis Tonijs Pārkers, kuram neliels sasitums, un viņš izteicies, ka negrasās riskēt un kaut ko nevietā sasteigt.

Bertāns pēc Pau Gazola atgriešanās ierindā pieredzējis sava spēles laika krietnu samazināšanos, kas gan visai loģiski un tas nenozīmē, ka "Spurs" treneris pēkšņi Dāvim vairs neuzticas. Iepriekšējā mačā pret "Lakers", komandai esot drošā vadībā, Bertāns nospēlēja astoņas minūtes, guva trīs punktus un izdalīja divas rezultatīvas piespēles. Dāvis pamazām arī tuvojas 50 trāpīto NBA tālmetienu robežai - pēc trāpījuma pret "Lakers" viņa rēķinā 45 precīzi trejači.

Savukārt Gazolam iepriekšējā mačā tika ierādīta vieta uz rezervistu soliņa, vismaz spēles sākumā, kamēr sākumsastāvā devās Diveins Dedmons. Dedmons sevi pierādījis kā spēcīgu aizsardzības spēlētāju, bet Gazols tāpat tika pie 20 spēles minūtēm un, spēlējot kopā ar "Spurs" otro sastāvu, arī tika pie vairāk metieniem. Viņš savāca 15 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, bet pēc spēles norādīja, ka, lai arī pie rezervista statusa nav pieradis, ir priecīgs, ka tiek vairāk izmantots uzbrukumā un neredz šeit nekādu problēmu.

Salīdzinājums: "Spurs" pret "Pacers"

Spurs 45-13 110.2 (5.) 101.0 (1.) 96.9 (26.) 51.7% (4.) 40.0% (1.)
Pacers 31-29 105.6 (14.) 106.4 (19.) 99.0 (15.) 48.2% (26.) 37.1% (6.)