"Spurs" pagarinājumā pieveic Memfisu un izcīna sešdesmito uzvaru

© scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas regulārās sezonas turnīrā pie 60. panākuma sezonā tikusi Sanantonio "Spurs", savā laukumā ar rezultātu 95:89 pagarinājumā uzveicot Memfisas "Grizzlies". Savas komandas uzvaru ar 32 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām kaldināja Kavai Lenards.

Gregs Popovičs šajā spēlē izlēma Dāvi Bertānu atstāt uz rezervistu soliņa, latvieti laukumā nelaižot.

Spēles ievads sekmīgāks izdevās Sanantonio "Spurs" basketbolistiem, kuri līdz pirmās ceturtdaļas vidum panāca 14:6 pārsvaru. Savukārt ceturkšņa otrajā pusē "Grizzlies" ar fizisku aizsardzību apturēja teksasiešu uzbrukumu, noslēdzot periodu ar 10-0 izrāvienu. Tādējādi pēc nospēlētām 12 minūtēm "Spurs" atradās iedzinējos ar 14:16.

Septiņu minūšu sauso sēriju Sanantonio pārtrauca ar efektīgu epizodi, Tonijam Pārkeram aiz muguras piespēlējot Džonotanam Simonsam, kurš bumbu trieca grozā no augšas. Neskatoties uz to, Memfisa spēja saglabāt vadību. Līdz minimālai rezultāta starpībai mājiniekus otrajā ceturksnī divreiz pietuvoja Lamarkuss Oldridžs un Tonijs Pārkers, bet divas minūtes pirms puslaika izskaņas "Spurs" izvirzās vadībā pēc Kavai Lenarda pustālā metiena. Tomēr pēdējais vārds puslaikā piederēja "Grizzlies" vienībai, kuras līderis Maiks Konlijs ar netraucētu trejaci ļāva savai komandai pārtraukumā doties ar 35:33.

Pēc puslaika pārtraukumā laukumā mājinieki atgriezās ar diviem Lenarda trejačiem, ātri panākot 39:35. Ar pieciem punktiem pēc kārtas atbildēja Marks Gazols, uz īsu brīdi atgriežot vadību "lāčiem". Mājinieki spēles turpinājumā atbildēja ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, bet pēdējo metienu trešajā ceturksnī realizēja Pau Gazols, pirms noslēdzošās spēlēs daļas "Spurs" sasniedzot rezultātu 60:51.

Pēdējo ceturtdaļu Memfisa iesāka rezultatīvi, Zekam Randolfam samazinot deficītu līdz piecu punktu starpībai. Četras minūtes pirms spēles pamatlaika izskaņas ar galvām nejauši "sabadījās" Kavai Lenards un Maiks Konlijs, pēdējām pārsitot uzaci un pametot spēli. Neraugoties uz to, pusotru minūti līdz pamatlaika beigām Trojs Danielss ar tālmetienu panāca minimālu vadību "Grizzlies" vienībai - 79:78. Pamatlaika noslēdzošajās 13 sekundēs komandas realizēja trīs sagatavotus uzbrukumus pēc minūtes pārtraukumiem, un pēc nospēlētām četrām ceturtdaļām rezultāts bija līdzsvarā - 84:84.

Pagarinājuma iznākums lielā mērā izšķīrās jau pusotru minūti pirms beigām, kad Pau Gazols un Petijs Milzs ar diviem tālmetieniem pēc kārtas sasniedza rezultātu 92:86. Mājinieki saglabāja pārsvaru līdz pagarinājuma noslēgumam, ar rezultātu 95:89 tiekot pie sezonas 60. uzvaras. Tādējādi septīto reizi "Spurs" vēsturē sasniegta šī atzīme regulārās sezonas uzvaru ailītē.

"Spurs" - "Grizzlies" 95:89 (14:16, 19:19, 27:16, 24:33, 11:5)
Spurs: Lenards 32 (12 atl.bum.), Oldridžs 15, Gazols 12 (11 atl.bum.), Pārkers 10, Milzs 10, Simonss 8, Dedmons 4, Andersons 4, Lī, Forbss, Džinobili
Grizzlies: Konlijs 19, Rendolfs 18 (16 atl.bum.), Gazols 11, Danielss 10, Šeldens 10, Kārters 8, Raits 6, Eniss 4, Grīns 2, Baldvins 1