Porziņģis muguras sāpju dēļ neiziet uz laukuma

© AP/Scanpix

Ņujorkas "Knicks" neilgi pirms NBA spēles pret Čikāgas "Bulls" sākuma paziņoja, ka latviešu spēka uzbrucējs Kristaps Porziņģis šajā mačā nepiedalīsies, bet arī bez Latvijas talanta spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 100:91.

Kristaps Porziņģis šosezon piedalījies 66 NBA spēlēs, kamēr viņa pārstāvētajai "Knicks" šodienas mačs pret Čikāgu būs 78. šosezon. Pēc atlikušas vairs tikai četras spēles regulārajā sezonā, taču "Knicks" uz vietu izslēgšanas spēlēs vairs nepretendē, un galvenais treneris jau iepriekš apliecinājis savu vēlmi lielāku spēles laiku piedāvāt debitantiem un jaunajiem spēlētājiem.

Tas bija krietni mazinājis, piemēram, Karmelo Entonija spēles laiku, kamēr Porziņģis pēdējās piecās spēlēs vidēji bija nospēlējis gandrīz tikpat (32.6 minūtes) kā vidēji šosezon (32.8 minūtes). Iepriekš Porziņģis bija izlaidis spēli marta vidū pret "Nets", kamēr vairākas reizes palika malā janvārī un februārī dažādu kājas traumu dēļ.

''Knicks'' ar labu aizsardzību un pateicoties pretinieku neveiksmēm metienos no distances jau pēc pirmā puslaika bija ielikusi visai labus pamatus uzvarai visā mačā - 54:40. Arī trešo ceturtdaļu ''Knicks'' nospēlēja stabili (26:24), pēc kā sekoja neliels kritums noslēdzošajās 12 minūtēs, bet Ņujorka savā laukumā vienalga kontrolēja notikumus, galarezultātā uzvarot ar drošu 100:91.

AP/Scanpix

Karmelo Entonijs šo spēli pabeidza ar 23 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, kamēr Morīss Ndūrs, kurš kopumā sezonā spēlējis maz, šonakt spēja sakrāt ''double-double'' - 13 punkti un 12 bumbas zem groziem. 14 punkti Kortnijam Lī.

"Knicks" nākamā spēle paredzēta parīt pret "Wizards", kam uzreiz sekos mačs izbraukumā Memfisā. Treneris Džefs Hornačeks pirmsspēles uzrunā medijiem nenorādīja, vai paredzama Porziņģa palikšana malā arī nākamajās spēlēs. Jāatgādina, ka iepriekšējās sezonas beigās, kad "Knicks" tāpat kā tagad bija jau palikusi bez "play-off" izredzēm, Porziņģis nepiedalījās pēdējās septiņās spēlēs.