Strēlniekam izcila ceturtdaļa, Bertānam pirmā uzvara pār "FC Barcelona"

© Foto: euroleague.net

Ceturtdien, 26. oktobrī, sākās "Turkish Airlines" Eirolīgas ceturtās kārtas spēles basketbolā. Pirejas "Olympiacos" nezaudējušo komandu cīņā sakāva "Khimki" ar 92:75, bet Jānis Strēlnieks pirmajā puslaikā kļuva par vērtīgāko spēlētāju "sarkano" rindās.

Ceturtdiena Pirejā kļuva par senu draugu tikšanos dienu. “Miera un draudzības stadionā” viesojās Jorgs Bardzoks - treneris, kura vadībā “Olympiacos” pirms četriem gadiem izcīnīja trešo Eirolīgas titulu. Laukumā viesus gan nekāds miers un draudzība negaidīja - “sarkanie” maskaviešiem sarīkoja vēsu uzņemšanu.

“Olympiacos” spēlētāji jau pirmajā puslaikā Himku grozā salādēja 49 punktus. Alekseja Šveda un Tomasa Robinsona 25 gūtie punkti 20 minūtēs izrādījās vājš arguments pret disciplinētajiem un precīzajiem pretiniekiem. Mājinieki šajā laikā pieļāva tikai trīs kļūdas un iemeta 18 metienus no spēles, tai skaitā 15 no 22 divpunktu metieniem.

Latvijas valstsvienības saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks pilnībā iederējās šajos dzīves svētkos. Iznācis laukumā pirmās ceturtdaļas beigās, viņš nepilnās 10 minūtēs sameta astoņus punktus, palīdzot “sarkanajiem” palielināt pārsvaru no diviem (22:20) līdz deviņiem punktiem - 47:38. Izsaukuma zīmi puslaikam ar diviem brīvmetieniem pielika Jorgs Printezis - 49:40.

Trešajā ceturtdaļā “Olympiacos” dubultoja pārsvaru (74:55), bet atlikušajās 10 minūtēs mierīgi virzījās pretī ceturtajai uzvarai. Četri vīri - Strēlnieks, Nikola Milutinovs, Holiss Tompsons un Printezis - sasniedza divciparu skaitļus gūto punktu ailē, kamēr viesu rindās turpināja atzīmēties Šveds un Robinsons.

Jānis Strēlnieks 21:53 minūtēs sameta 10 punktus (2p 0/3, 3p 2/2, 1p 4/4), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, izprovocēja trīs piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 16.