Porziņģa 22 punkti neglābj "Knicks" no trešā zaudējuma pēc kārtas

© USA Today Sports/Scanpix

Ņujorkas „Knicks” pirmajās trīs ceturtdaļās zaudēja ar 26 punktu starpību, bet pēdējā ceturtdaļā gandrīz atspēlējās pret Portlendas „Trail Blazers”, piekāpjoties ar 91:103. Kristaps Porziņģis guva 22 punktus, atgriežoties laukumā pēc vienas spēles izlaišanas.

Kristaps Porziņģis nospēlēja 33 minūtes, kurās sameta 22 punktus (1p. 8/9, 2p. 4/10, 3p. 2/6) un savāca septiņas atlēkušās bumbas. Viņam arī pa vienai piespēlei un vienai pārtvertai bumbai, kā arī viens bloķēts metiens. Latviešu uzbrucējs arī pieļāva trīs kļūdas un četrreiz pārkāpa noteikumus, bet viņa +/- rādītājs šoreiz bija -14, kas kopā ar Kortniju Lī bija dalīti sliktākais komandā.

Porziņģis mača ievadā nerealizēja danku, taču pēc tam trāpīja divus tālmetienus. Ņujorkai atkal nevarēja spēlēt Eness Kanters, līdz ar to pirmajā ceturtdaļā uz maiņu laukumā devās Villijs Ernangomess, kuram aizsardzībā spēle nevedās, un Portlenda to izmantoja ar izrāvienu 8:1, uzvarot pirmajā ceturtdaļā ar 30:23.

Otrajā ceturtdaļā savu pirmo iznācienu laukumā šosezon pieredzēja Žoakims Noā, kurš tika sagaidīts ar lielām skatītāju ovācijām. Noā uzreiz bloķēja pretinieku metienu, kā arī realizēja savu caurgājienu, taču Portlenda pārāk bieži uzlauza „Knicks” aizsardzību un palielināja savu pārsvaru līdz 16 punktiem.

Portlenda divreiz pamanījās izniekot lieliskas ātrā uzbrukuma iespējas (četri pret diviem un trīs pret vienu), kamēr „Knicks” uzbrukums lielākoties bija „iesprūdis”. Porziņģis pirmo puslaiku pabeidza ar 14 punktiem, taču bija aizmetis garām astoņus no 12 metieniem. „Trail Blazers” turklāt izcēlās ar efektīvu izspēli puslaika pēdējās sekundēs, paspējot divus punktus izkārtot Noā Vonlejam (53:37).

Trešajā ceturtdaļā „Trail Blazers” rindās iniciatīvu uzņēmās Deimiens Lilards, kurš īsā intervālā guva deviņus punktus. Porziņģis trāpīja pāris sarežģītus pustālos metienus, bet aizsardzībā „Knicks” vairākkārt nospēlēja ļoti vāji, un Portlendas pārsvars pieauga līdz 20 punktiem (81:61). Portlendas centrs Jusufs Nurkičs izcēlās ar vairākām labām piespēlēm, un Pets Konatons aizvadīja vienu no rezultatīvākajām spēlēm savā trīs sezonas ilgajā NBA karjerā. Pēc Porziņģa nomainīšanas ceturtdaļas izskaņā „Knicks” izskatījās vēl bezcerīgāka, un, rezultātam topot 90:64 „Blazers” labā, pirmoreiz šosezon Ņujorkas publika izsvilpa savu komandu.

Pēdējā ceturtdaļā Portlendai, spēlējot pasīvu basketbolu, vajadzēja 6:29 minūtes, lai gūtu pirmo punktu un pārtrauktu savu sauso sēriju. „Knicks” rezervisti ar Maiklu Bīzliju priekšgalā tobrīd bija pievilkuši līdz -12, un Bīzlijs arī centās izprovocēt uz asumiem Nurkiču. Tas gan deva pavisam pretēju efektu - Bīzlijs saņēma piezīmi par sitienu, bet par grūstīšanos tehniskās piezīmes saņēma Bīzlijs un Franks Nilikinā, kamēr Nurkičs savaldījās un atgrieza Portlendas pārsvaru 16 punktu apmērā.

Divas minūtes pirms beigām Porziņģis ar diviem soda metieniem samazināja rezultāta starpību līdz desmit punktiem. Portlenda, kurai šī bija piektā izbraukuma spēle pēc kārtas, turpināja spēlēt ļoti nepārliecinoši un centās vienkārši novilkt laiku līdz beigām, kas arī izdevās. Portlenda uzvarēja ar 103:91, gūstot piekto uzvaru pēdējās sešās spēlēs, kamēr „Knicks” trešais zaudējums pēc kārtas.

”Knicks”(10-10)-”Trail Blazers” (13-8) 91:103

(23:30, 14:23, 27:37, 27:13)
Knicks: Porziņģis 22, Hārdevejs 16, Lī 14, O`Kvins 8 (11 atl.b.), Bīzlijs 7, Nilikinā 6, Ernangomess 5, Džeks 5, Makdermots 4, Noā 2, Tomass, Dotsons.
Trail Blazers: Lilards 32, Konatons 17, Makolums 12, Nurkičs 12, Tērners 10, Vonlejs 8 (12 atl.b.), Napjērs 5, Deiviss 4, Hārkless 3, Leimens.